1. Новини Закарпаття
  2. >

Австрійська фірма пропонує закарпатцям збудувати дороги з глини — ОДА

13.10.2019 19:04 Суспільство

В австрійській компанії Хользо ГмбН запропонували будувати дороги в Закарпатській області з використанням глини.

В австрійській компанії Хользо ГмбН запропонували будувати дороги в Закарпатській області з використанням глини.

Перший експериментальний кілометр такої дороги планується прокласти між с. Данилово та Олександрівка (Хустський р-н) вже в жовтні 2019 року, повідомляє Strana.ua.

Як йдеться на сайті Закарпатської облдержадміністрації, дана домовленість була досягнута між головою ОДА Ігорем Бондаренко і представниками Хользо ГмбН під час зустрічі.

За словами представників австрійської компанії, гарантійний термін служби доріг з глини – 10 років, її вартість – в п’ять-шість разів менше асфальтобетонних доріг. В даний час цю технологію вже використовують 50 країн.

“Не бачу перешкод, щоб не використовувати на Закарпатті цю унікальну технологію. Якщо вона доведе свою ефективність, це дозволить в кілька разів прискорити будівництво доріг в області. Наш край в цій справі стане прикладом для всієї країни. Думаю, ця ідея дуже корисна, оскільки вона добре поєднує прийнятну ціну і високу якість. Можу вас запевнити: будете мати повну підтримку ОДА в реалізації цього проекту”, – цитує прес-служба Бондаренко.

Крім того, присутній на зустрічі керівник Служби автомобільних доріг в Закарпатській області Михайло Попович повідомив, що зазначена технологія вже пройшла випробування в експертному інституті. За його словами, будувати дороги таким способом можна в будь-яку погоду, а побудована глиняна дорога також може бути використана як основа для асфальтобетонного покриття.

“У нашій області використання цієї технології може значно прискорити будівництво доріг, особливо сільських і лісових”, – додав він.

Нагадаємо, на Закарпатті триває ремонт дороги державного значення "Мукачево-Рогатин" (ФОТО)

Читайте на ГК:До відома краян: на Закарпатті відновлює роботу КПП "Солотвино"
Читайте на ГК:На Закарпаття знов суне грозовий фронт із сильним вітром та градом
Читайте на ГК:За минулу добу у 74 закарпатців підтвердили коронавірус