1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені зі США спростували твердження про розкладання пластику за тисячу років

10.10.2019 21:50 Суспільство ВАЖЛИВО

Вчені з'ясували, що один з найпопулярніших полімерів для створення пластикових виробів розкладається в десять разів швидше, ніж передбачалося.

Вчені зі США спростували інформацію про те, що полістирол залишається у природі тисячу років. Про це повідомляє Environmental Science&Technology Letters.

Фахівці дізналися, що полістирол, один з популярних полімерів для виготовлення пластикових товарів, розкладається значно швидше, ніж передбачалося.

Матеріал, з якого виготовляють одноразовий посуд, упаковки і теплоізоляційні плити, не токсичний. Але раніше вважалося, що в природі він може зберігатися протягом тисячі років.

В Океанографічному інституті в Вудс-Хоул і Массачусетському технологічному інституті перевірили цей факт. Вчені перевірили, як п'ять зразків популярних полістиролів розкладаються під впливом сонячного світла і води.

Зразки поклали в герметичний контейнер з водою і піддали впливу ксеноновою лампою, що імітує сонячне світло від трьох днів. За цей час полістирол частково розклався на вуглекислий газ і речовини, що розчиняються у воді.

Вченим необхідні додаткові дослідження в цьому напрямку, але темпи розпаду пластику оцінили в десятки або сотні років, але не тисячу.

Читайте на ГК:Чоловік знайшов волосся у їжі і поголив голову дружині
Читайте на ГК:Мессі назвав найкращого тренера в своїй кар'єрі і найкращий матч
Читайте на ГК:Туреччина почала військову операцію проти курдів у Сирії
Стрічка