1. Новини Закарпаття
  2. >

Президент Зеленський підписав Закон про захист географічних брендів

09.10.2019 19:17 Суспільство

Очікується, що впровадження закону сприятиме адаптації актів національного законодавства до права Європейського Союзу.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового захисту географічних зазначень (№123-ІХ)".

Про це в середу, 9 жовтня, повідомляє прес-служба глави держави.

Даний закон прийнятий Верховною Радою 20 сентября (законопроект №1065). Він передбачає вдосконалення правового регулювання відносин у сфері інтелектуальної власності щодо правового захисту географічних зазначень шляхом внесення відповідних змін до Господарського та Цивільного кодексів України, закон Про захист прав на зазначення походження товарів, декрету Кабінету міністрів України Про державне мито.

Відзначається, що впровадження закону сприятиме адаптації актів національного законодавства до права Європейського Союзу, а також виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

Згідно з документом, географічне зазначення - це найменування, яке ідентифікує походження товару з певного географічного місця, його особливе якість, репутацію або інші характеристики, обумовлені головним чином географічним місцем походження; при цьому хоча б один з етапів виробництва такого товару повинен здійснюватися на певній географічній території.

Раніше в Кабміні затвердили перелік пріоритетних географічних зазначень, над реєстрацією яких буде працювати проект Географічні вказівки в Україні.

Нагадаємо, успішний сьогодні британський бізнесмен народився і виріс у Рахові (ФОТО)

Читайте на ГК:Українських водіїв закликають терміново "перевзути" своїх "коней"
Читайте на ГК:Закарпатська митниця у січні-вересні оформила 138 064 митних декларацій
Читайте на ГК:Закарпаття. Ситуація з виплатою пенсій та монетизованих субсидій
Стрічка