1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, що цифри у платіжках українців зростуть як мінімум на 15-20 відсотків

09.10.2019 17:16 Суспільство

Раніше повідомлялось, що з 1 грудня 2019 року в Україні зросте вартість низки комунальних послуг.

Раніше повідомлялось, що з 1 грудня 2019 року в Україні зросте вартість низки комунальних послуг.

Про це повідомив глава комітету з питань житлово-комунальної інфраструктури, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА Олег Попенко, інформує Тoday.ua.

Деякі комунальники вже підвищили тарифи на тепло і гарячу воду, інші готуються це зробити в самий найближчий час.

“В середньому по країні очікується подорожчання, як мінімум, на 15-20%”, – повідомив Попенко.

Але не виключені і “рекордні” рахунки за комуналку.

Наприклад, в Київській області тариф на тепло до нового сезону вже збільшили майже вдвічі – до 2,2 тисяч грн за гігакалорію, що миттєво вивело столичний регіон в лідери за цінами на комуналку.

В більшості регіонів нові тарифи на комуналку поки офіційно не оголосили, але приблизно вже можна розуміти, до чого готуватися. В кінці вересня Держенергоефективності опублікувало середньозважені тарифи на тепло в різних регіонах України.

Для місцевих комунальників ці розрахунки – свого роду “еталон”, тобто, свої тарифи на комуналку вони повинні формувати так, щоб хоча б приблизно відповідати показнику по регіону. У порівнянні з минулим роком, середньостатистична гігакаколорія подорожчала на 50-250 гривень – приблизно на 5-15%.

Наприклад, у Вінницькій області замість 1154 грн доведеться платити по 1410 грн, у Волинській – замість 1249 грн – близько 1530 грн, у Рівненській – замість 1341 грн – 1634 грн, в Києві – замість 1110 грн – 1154 грн і т.д.

Але, на думку експертів, ці цифри, швидше за все, – мінімальна планка. Комунальники спробують накрутити зверху ще хоча б 10%.

Нагадаємо, за «комуналку» нині боргує майже кожен 10-й закарпатець (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Фанати критикують "занадто худу" Настю Каменських (ФОТО)
Читайте на ГК:"Повна імпотенція влади". Що українські бізнесмени думають про продовження карантину до 31 липня, - Страна
Читайте на ГК:Наслідки вибуху в багатоповерхівці у Києві (ВІДЕО)