1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У мережі показали маловідомий Королевський замок на Виноградівщині (ФОТО, ВІДЕО)

08.10.2019 09:22 0 Суспільство
 

Розташований в смт. Королево (Виноградівський район).

Відповідні фото та відео у соцмережі Фейсбук опублікував Александр Богданов.

"Сегодня ревели моторами в Виноградовском районе. Громко ревели. Замок «Няляб» (укр: Наляб, альт: Нелаб) в селе Королево (укр: Королево), Виноградовского района, Закарпатской области.

Первое упоминание - 1279 год, Высота горы, где расположен замок - 52 метра. Длинна - 600 метров. Ширина - 100-250 метров.

Там и старая церковь, и повалившиеся кресты на крестной дороге, и бастион при церкви, и еще над рекой много стен и арок.

ОЧЕНЬ заросло с момента моего предыдущего визита в это село. ОЧЕНЬ. Нечего снимать, реально. Чистят только окло церкви. Еще народные ноги вытаптывают все около «бастиона». Стены на другом конце верхушки горы - печаль", - йдеться в дописі до фото.

Довідково:

Королевський за́мок (інша назва — Замок Нелаб) — замок на Закарпатті. Розташований в смт Королеве (Виноградівський район).

Королевський замок є важливою архітектурною пам'яткою і свідком багатьох подій. Побудований він на горі вулканічного походження. Унікальність цієї гори в тому, що вона відрізана від всіх інших гір, що розміщені довкола, і відстань до найближчої (з боку Копані) не менше 2 км. Сама гора, на якій розташовані руїни замку, має досить солідні розміри: висота — 52 метри, довжина 600 метрів, а ширина — від 100 до 250 метрів у різних місцях.

В 1279 році вперше згадується Королевський замок Нелаб (неточний переклад з інших мов - Ньолаб (Нялаб)), який був літньою резиденцією угорських королів, що приїжджали сюди на полювання до воєводи Драгоша, який був знаменитим мисливцем на тура. Ліси тут були напрочуд густими та багатими на дичину. Переважно це були дубові ліси, звідси й назва присілка Королева — Дубовинка. Тут ще й дотепер знаходять гігантські дубові стовбури, що пролежали не одну сотню років на глибині 2—3 метрів.

Нагадаємо, "Поліетиленову долину" на Закарпатті показали з висоти польоту.

Читайте на ГК:На Виноградівщині виявили чергову "наркоплантацію", а також арбалет та гвинтівку (ФОТО)
Читайте на ГК:На центральній площі Виноградова помітили рослину, схожу на марихуану (ФОТО)
Читайте на ГК:"Не пройти - не обійти": у Виноградові знову зафіксували "оленя" (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах: