1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

За "круглим столом" у Берегові говорили про безпеку ромських громад на Закарпатті (ФОТО)

05.10.2019 10:56 Суспільство

Ромська тема на Закарпатті завжди була актуальною, важливою та гарячою. Цікавилася нею та нині опікується як влада всього краю, так і в містах та районах.

Ромська тема на Закарпатті завжди була актуальною, важливою та гарячою. Цікавилася нею та нині опікується як влада всього краю, так і в містах та районах.

Свідченням цьому є зібрання за круглим столом "Безпека у ромських громадах Закарпатської області", яке відбулося з ініціативи управління національностей і релігій ОДА (начальник Йосип Резеш) у залі засідань Берегівської райдержадміністрації.

Сюди, крім уже згадуваного пана Резеша, який фактично керував цим важливим заходом, прийшли Мирослав Горват, очільник обласного об‘єднання "Романі черхень", заступники міського та голови РДА Надія Ловга, Федір Бімба, начальниця РАЦСу Наталія Кеменяш, спеціалісти міськради та райвідділу міграційної служби Іван Бабинець, Леонід Скинтей, відповідальний працівник відділу поліції Річард Могачек, представники ромських громад, зокрема, авторитетні Рудольф Папп, Калман Горват, Гаврило Варга, Шандор Горват, пастор церкви з Ужгорода Іштван Балог й інші.Проблеми серед мешканців ромських поселень і насправді існують, їх треба вирішувати. І влада в області, на місцях буде це робити – таке запевнення прозвучало з вуст обласного чиновника.Натомість уже згадуваний активіст і добрий "помічник" ромів з Окремого хутору Р.Папп, який чудово володіє окресленою темою, сказав: дуже добре, що нарешті взялися за розв‘язання назрілих проблем його співплемінників.На його переконання, спільними зусиллями вдасться вирішити питання, які на сьогодні на вустах як ромського, так і неромського населення, хоча у цьому аспекті багато чого вже зроблено.І насправді, подібного зібрання не було давно, тож слід сподіватися, що понад 50 тисяч закарпатських ромів, берегівських у тому числі, будуть краще й активніше адаптовуватися й соціалізовуватися у повсякдення.

Василь ПЕТРИЧУК, Богдан ГЕРОВИЧ, м.Берегово.

Нагадаємо, «Бахтале роменца»: роми з Підвиноградова презентували книгу про своє життя (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Берегівщині ліси захоплює дивний австралійський гриб "Пальці Диявола" (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатку спіймали "на гарячому" за крадіжку із виробничого цеху
Читайте на ГК:На Закарпатті до 2022 року можуть відкрити ще п'ять пунктів пропуску до Євросоюзу