1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті в цьому сезоні циркулюватимуть чотири штами грипу

01.10.2019 13:10 Суспільство ВАЖЛИВО

Епідеміологічний сезон майже розпочався (він триває з початку жовтня по кінець травня), і вже час до нього готуватися, а саме – робити щеплення.

Епідеміологічний сезон майже розпочався (він триває з початку жовтня по кінець травня), і вже час до нього готуватися, а саме – робити щеплення.

Минулого сезону на грип захворіло 119 тис закарпатців, а це складає майже 10% від населення нашої області. Щоправда це ті краяни, які зверталися за медичною допомогою. Тож реальна кількість захворілих може бути значно більшою, повідомив КО.

Як розповіла під час брифінгу для журналістів Вікторія Тимчик, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України, цього сезону слід чекати чотири штами грипу:

“Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки  B/Yamagata). Ці штами увійдуть до складу чотиривалентної вакцини, яка буде використовуватися цього сезону.

– В Україну поставлено більше 100 тис. вакцин проти грипу “Ваксігрип Тетра” (виробник Франція) та 300 тисяч доз вакцини “Джісі Флю” (Південна Корея), – розповідає Вікторія Тимчик. – Станом на сьогодні мали закінчитися всі контрольні заходи, щодо процедури державного контролю якості. Тож вже на початку жовтня вакцина може бути доступна в аптечній мережі. Хоча закарпатці взагалі неактивно вакцинуються. Тому щороку близько 2-3 осіб, які у міру своєї професійної діяльності можуть легко захворіти, або заразити інших, вакцинуються нами. Переважно це медичні працівники та працівники великих підприємств.

Починати вакцинацію лікарі зазвичай радять до початку активної захворюваності, хоча вакцинуватися можна і упродовж усього сезону, адже імунітет після щеплення від грипу виробляється у людини упродовж двох тижнів. Завдяки вакцинації імовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%, імовірність смертельних випадків зменшується на 80%, а частота госпіталізацій зменшується приблизно на 50%.

Головний лікар обласної інфекційної Михайло Поляк зауважив, що інкубаційний період А/Н1N1 (свинячий грип) триває від 1 до 4 діб, рідше – до 7 днів. У неускладненій формі: температура до 38-39 градусів, нудота, блювота, діарея (до 45% хворих), погіршення самопочуття, сонливість, відчуття слабкості, млявості, м’язова, суглобний біль, “ломота” в тілі, респіраторна симптоматика виражається в кашлі, першінні в горлі, відчутті нестачі повітря.

Що стосується А/H3N2 (сінгапурський грип), то перший симптом цього штаму грипу – озноб. Людину морозить навіть у теплому одязі при кімнатній температурі. Температура може підскочити до 40 градусів. Симптоми починають проявлятися або відразу, або через 1-2 дні після потрапляння вірусу в організм, закладає горло і груди, з’являється сухий кашель. Жарознижуючі препарати допомагають на дуже короткий час.

Важкий стан при гонконгському грипі зберігається близько 4-5 днів.

Тому лікарі радять в жодном уразі не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів.

Грип лікується не легко, і для цього є специфічні препарати. Наразі в Закарпатській обласній інфекційній лікарні є 38 упаковок противірусного препарату “Осельтамівір” та швидкі тести у кількості 200 штук. Щороку в закладі від грипу та ГРІ лікується від 550 до 800 хворих щороку.

А ось звичайну застуду можна лікувати вдома симптоматичною терапією, але все одно краще проконсультуватися з лікарем.

Нагадаємо, в Ужгороді СБУ на хабарі затримала начальника відділу екологічної інспекції.

Читайте на ГК:Голови та руки обмотанні залізними канатами: українські археологи виявили шокуючу знахідку (ФОТО)
Читайте на ГК:Життя закарпатських ромів між світовими війнами: з'явились унікальні кадри (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті виявили склади з "сюрпризом": відомо перші подробиці (ФОТО)