1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Лісівники забезпечать берегівчан дровами на увесь опалювальний сезон (ФОТО)

27.09.2019 17:15 Суспільство

Берегівський лісгосп повинен поставити споживачам до початку опалювального сезону 14 тисяч кубометрів дров.

Тому на це спрямована особлива увага керівництва підприємства. Контроль щоденний. Уже відправлено десять тисяч кубометрів. У садики, школи, інші бюджетні організації і юридичним особам. Населенню буде продано решту від наміченого. Попит високий ще й тому, що протягом останніх років чимало організацій і домогосподарств перевели свої котли через дорожнечу газу на тверде паливо. 

Лісгосп уже завершує забезпечувати об'єкти соціальної сфери, ветеранів і учасників АТО. Виписуємо дрова населенню по 570 грн. за куб на верхньому складі, - розповідає директор лісгоспу Богдан Шойного (на знімку). - У кожному селі району є відповідальний, а в далеких і по три, - це майстри лісу й лісничі та їхні помічники, до котрих житель може звернутися із заявою й виписати паливо. І все. Не треба їхати в лісгосп. Діє чіткий графік поставок.

До речі, дуб – порода важка. І заготовляти дрова, то дуже складно ще й тому,  що у лісгоспі чітка орієнтація: видобути з несортової деревини максимум на пиломатеріали. Все придатне, хай і коротке, вибирають, розпилюють і спрямовують на  заготовки для підлогової дошки. Адже дуб – матеріал дорогий. І користується великим попитом.

Важко колоти у метровому вигляді – треба досвідчених робітників і спеціальні колуни й сокири, адже залишають на дрова тонкі покручі, кривляки, а колють усе від 16-сантиметрового діаметру і вище. Ось приклад, за день три робітники зможуть відправити споживачам лише дві вантажівки.

Найкраще із заготівлею дров пораються у лісництві імені Маурера і селі Горбок. Хороший організатор цієї справи лісничий Юрій Маргітич.

Отже, дровами, впевнені берегівські лісівники, забезпечать усіх. І вчасно. Бо ж використовують кожну погожу днину. І добре, що стоїть поки що тепла й переважно суха погода. Тож, робота спориться.

Василь НИТКА

Нагадаємо, закарпатцям повідомили ціни на паливні дрова (ІНФОГРАФІКА)

Читайте на ГК:Питання угорців Закарпаття: у Кабміні розповіли про "червоні лінії" у відносинах з Угорщиною
Читайте на ГК:В Берегові шукають очевидців правопорушення (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Берегові згоріла кімната в будинку
Стрічка