1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Іршавська ОТГ: як розвиваються Іршава та села Лоза і Собатин після об'єднання (ВІДЕО)

26.09.2019 22:50 Суспільство

Децентралізація є великим плюсом для розвитку країни, але водночас неабияким навантаженням для місцевої влади.

Державна субвенція громадам не завжди відповідає їх внутрішнім потребам – адже розподіляється відповідно до кількості сільського населення та площі сільської території, яких в Іршавській ОТГ не так багато, деталі від М-студіо.

Зношеність інжереного господартва, доріг, закладів освіти і нестача державної підтримки стало основним приводом утворення Іршавської ОТГ, до складу якої увійшли м. Іршава, с. Лоза та с. Собатин.

Діяльність громади розпочалася зі створення фінансового плану і пошуку шляхів збільшення надходжень власного бюджету. Першими кроками у інфраструктурі було, здавалося б, найбанальніше – ремонт вбиралень, а точніше зведення їх у школах.

Далі, знову ж таки піклуючись про підростаюче покоління, продовжили ремонт навчальних закладів. Щодо раніше аварійної школи №1 в Іршаві, то тут капітальний ремонт обійшовся у більше ніж 600 тис грн.

Також за період функціонування громади було відремонтовано чимало комунальних доріг та доріг обласного значення. Ну а ремонт автошляхів не обмежується лише асфальтуванням. Це і прокладання тротуарів, де-не-де велосипедних доріжок, формування інженерних мережей.

Щодо медичної сфери, то у підпорядкування ОТГ перейшли лише амбулаторії, у яких вже був проведений поточний ремонт.

На сьогоднішній день основними наповнювачами бюджету громади є підприємства основного кола.

Варто додати, що підтримку у розвитку ОТГ і вирішенні ряду організаційних питань громаді надає народний депутат України – Валерій Лунченко.

Читайте на ГК:До уваги водіїв: у Іршаві обмежено рух по вулиці Шевченка
Читайте на ГК:Жінка з Іршавщини потребує допомоги: у закарпатки виявили рак
Читайте на ГК:На Закарпатті місцева влада запевняє, що дитина не провалювалася у шкільний туалет
Стрічка