1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські неурядові організації закликають обласних депутатів ухвалити завтра Перспективний план (ФОТО)

25.09.2019 15:55 Суспільство

Закарпаття протягом дуже тривалого часу лишається єдиною областю в Україні, яка досі немає цього документу.

Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС Програми U-LEAD з Європою, та Олег Лукша, консультант з правових питань Закарпатського РВ АМУ провели спільну прес-конференцію, присвячену розгляду проекту Закарпатською обласною радою Перспективного плану формування спроможних об’єднаних територіальних громад, яке відбудеться на сесії облради завтра, 25 вересня.

Експерти, які брали участь у розробці всіх варіантів Перспективного плану, починаючи з 2015 року, закликали обласних депутатів відповідально та зважено поставитися до завтрашнього питання і ухвалити План, адже Закарпаття протягом дуже тривалого часу лишається єдиною областю в Україні, яка досі немає цього документу.

«Завтра на нас чекає історична подія, яка б мала відбутися на сесії обласної ради – прийняття Перспективного плану формування спроможних об’єднаних територіальних громад – сказав Іван Дем’янчук. – Це мало трапитися ще у 2015 році, але зараз ми маємо 2019. Ми з Олегом Васильовичем дійсно весь цей час були в тісній співпраці, як члени робочої групи при обласній держадміністрації, які постійно рекомендували та обговорювали той чи інший варіант Плану. Ми одні з тих, хто по-справжньому вболіває за прийняття Перспективного плану».

Олег Лукша нагадав, що якщо раніше Перспективний план був просто баченням обласної влади формування ОТГ, то з часом його роль зростала і зараз стала ще важливішою в зв’язку з наближенням місцевих виборів. Адже ті, хто до того часу не об’єднався, будуть вже об’єднуватися згідно з Перспективним планом.

«Поки що ще можна об’єднуватися добровільно, але з оглядом на План, а пізніше цього вже не можна буде зробити. Саме тому важливість Плану сьогодні значно вища, ніж була в 2015 році, – пояснив він.

За словами експерта, у 2019 році Закарпатська ОДА розробила новий Перспективний план – з урахуванням вже існуючих, спроможних, ОТГ. І, враховуючи методики та рекомендації Мінрегіону, подала своє бачення Плану із 54 об’єднаними громадами.

«Ми, як два офіси реформ – Закарпатський ЦРМС та ЗРВ АМУ – зробили звернення в рамках нашої коаліції з іншими неурядовими організаціями «Реформи задля гідного життя» до обласних депутатів, в якому наголошуємо, що неприйняття Перспективного плану на цій сесії може мати певні наслідки, оскільки згідно з межами ОТГ будуть встановлюватися нові межі укрупнених районів. По-друге, несхвалення Перспективного плану позбавляє Кабінет міністрів можливості взагалі його розглядати та схвалювати як платформу для майбутніх місцевих виборів. І нарешті несхвалення Перспективного плану позбавляє законодавчого підґрунтя приєднання населених пунктів до вже існуючих ОТГ та міст обласного значення», – наголосив Олег Лукша. Він додав, що через відсутність Перспективного плану Закарпаття на карті України зараз виглядає білою плямою – так само, як анексований Крим та окуповані території Донецької та Луганської областей.

Іван Дем’янчук зауважив, що прийняття Перспективного плану саме завтра важливе ще й тому, що місцеві ради нарешті визначилися, яким шляхом їм іти. Нині обговорення, присвячені об’єднанням, відбуваються в приблизно 70 місцевих радах, протягом серпня і вересня голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко підписав вже 8 висновків, ще чотири перспективні ОТГ очікують на свої висновки. В такій ситуації обласні депутати повинні виконати свою місію.

«Нинішній склад обласної ради ще не мав можливість розглядати проект Перспективного плану, оскільки його не подавала облдержадміністрація. Нарешті цей факт відбувся і ми дуже сподіваємося, що депутати завтра  відповідально підійдуть до цього питання і дійсно приймуть довгоочікуваний Перспективний План», – підсумував Іван Дем’янчук.

Джерело: Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування

Нагадаємо, на Закарпатті створять 54 ОТГ: на Виноградівщині - чотири (ДОКУМЕНТ)

Читайте на ГК:Відомо, коли православні закарпатці святкуватимуть Великдень-2020
Читайте на ГК:Закарпаття лідирує у зниженні цін на бензини А-92 Євро і А-95 Євро (ІНФОГРАФІКА)
Читайте на ГК:Грип уже "гостює" на Закарпатті: як уберегтися (ВІДЕО)
Стрічка