1. Новини Закарпаття
  2. >

"Грант у 500 тисяч гривень": Українська школярка винайшла пристрій, що рятує життя у замкнутому просторі

24.09.2019 22:07 Суспільство

Українська школярка Анастасія Кононенко отримала державний грант у 500 тисяч гривень на розвиток свого винаходу.

Про це повідомляє видання Уніан з посиланням на прес-службу Малої академії наук України.

Зазначається, що школярка винайшла пристрій, що рятує життя в замкнутому просторі. Наприклад, автоматично вимикає клімат-контроль всередині закритого автомобіля. Це, у свою чергу, може врятувати життя дітей і тварин, які опинилися всередині нього.

Система працює на основі трьох датчиків – температури, звуку і руху. Вони фіксують відповідні параметри та посилають повідомлення на телефон, що в приміщенні залишилася жива істота.

«Датчик температури може при необхідності самостійно регулювати температуру: або робити її теплішою чи холоднішою. Пристрій можна використовувати в будь-яких замкнутих просторах: це може бути й машина, і бокси в лікарнях», – розповіла Кононенко.

Повідомляється, що Анастасія отримає грант не готівкою, а послугами. Вона витратить його на розробку бізнес-моделі, підготовку презентаційних матеріалів, лабораторне тестування винаходу, підготовку патенту та консалтингові послуги.

Читайте на ГК:"Вчителі чекають зарплат по 10 тисяч, а їх не буде". Чому новий Кабмін немає намірів піднімати доходи бюджетників, - Страна
Читайте на ГК:Євро теж дешевшає: НБУ знизив офіційний курс євро
Читайте на ГК:Вперше на заробітки: 36% пенсіонерів не планують повертатись - дослідження
Стрічка