1. Новини Закарпаття
  2. >

В ООН попередили про можливе затоплення мегаполісів

21.09.2019 23:34 Суспільство ВАЖЛИВО

У майбутньому через підвищення рівня океану 280 млн осіб втратять своє житло.

У майбутньому через підвищення рівня океану 280 млн осіб втратять своє житло.

Сотні мільйонів людей по всьому світу можуть перетворитися на "кліматичних біженців" через підйом рівня світового океану.

Про це в п'ятницю, 20 вересня, повідомляє DW з посиланням на французькі ЗМІ, які ознайомилися з проєктом доповіді експертів ООН.

"Навіть якщо людству вдасться не допустити глобального потепління більш ніж на 2 градуси, в порівнянні з доіндустріальною епохою, через підвищення рівня океану 280 мільйонів людей можуть втратити своє житло", - йдеться в повідомленні.

Такі кліматичні умови провокують танення льодовиків, що в результаті призводить до підйому рівня води більш ніж на 4 метри.

"Цього достатньо, щоб стерти більшість прибережних міст з лиця землі", - вважає Бенджамін Страусс, керівник некомерційної організації Climate Central.

Експерти вважають, що в майбутньому майже повністю або частково під воду підуть багато великих міст. Серед них називають Гонконг (31% його території, на думку авторів доповіді, опиниться під водою), Шанхай (39%), Мумбаї (27%), Калькутта (24%), Амстердам (92%), Бангкок (42%) і Маямі (43%).

Крім того, деякі острівні держави можуть вже до 2050 року стати безлюдними, однак це буде пов'язано не з затопленням, що, на думку експертів, навряд чи відбудеться раніше 2100 року, а з тим, що частота повеней призведе до забруднення питної води. У деяких містах, де це буде можливо з технічної та фінансової точок зору, влада зробить певні зусилля, щоб уникнути занурення під воду. Зокрема, в Нью-Йорку можуть бути виконані захисні роботи, які обійдуться в мільярди доларів.

Читайте на ГК:Спокуслива Кім Кардашян поділилася серією пікантних світлин у купальнику (ФОТО)
Читайте на ГК:З Китаю вилетів літак з евакуйованими українцями
Читайте на ГК:Китайські компанії не можуть платити зарплату працівникам через коронавірус