1. Новини Закарпаття
  2. >

У Китаї відкрили новий "мега-аеропорт" (ВІДЕО)

21.09.2019 23:18 0 Суспільство

Аеропорт має розмір з 97 футбольних полів. Будівництво будівлі коштувало 11,5 мільярдів доларів. Через його форму аеропорт називають "морською зіркою".

У Китаї відкрили один з найбільших аеропортів у світі, повідомляє CNN.

Новий гігантський аеропорт на околиці Пекіна Пекін-Даксин зустрічатиме перший комерційний рейс 20 вересня 2019 року. Площа чотирьох злітно-посадкових смуг і терміналу дорівнює розмірам 97 футбольних полів (один мільйон квадратних метрів).

Своєю первісною метою аеропорт задекларував до 2025 року вийти на показник в 72 мільйони пасажирів і два мільйони тонн вантажів, що перевозяться щорічно. Надалі очікується, що аеропорт буде мати сім злітно-посадкових смуг і буде забезпечувати перевезення щонайменше 100 мільйонів пасажирів і чотири мільйони тонн вантажів.

Аеропорт Даксин спроектувала архітектор Заха Хадід спільно з китайськими колегами. Кошторис проекту становив 11,5 мільярда доларів. Будівництво почалося в 2014 році.

Через його форму аеропорт називають "морською зіркою": п'ять залів очікування з'єднанні в центрі з головним залом. Це зроблено з метою зменшити відстань, яку повинні проходити пасажири. Адміністрація аеропорту пообіцяла, що відстань між зонами контролю і віддаленими терміналами буде не більш як 600 метрів (вісім хвилин пішки).

Читайте на ГК:Піщану бурю на іспанських Канарах було видно з космосу (ФОТО)
Читайте на ГК:На Апеннінах померли вже четверо людей, в яких виявили коронавірус (ІНФОГРАФІКА)
Читайте на ГК:Джерелом коронавірусу виявився не ринок в Ухані