1. Новини Закарпаття
  2. >

"Глобальний кліматичний страйк": по всьому світі люди вимагають посилити заходи щодо захисту навколишнього середовища (ВІДЕО)

20.09.2019 23:52 Суспільство ВАЖЛИВО

Тисячі акцій проходять в 160 країнах світу. Значна частина їхніх учасників - діти і молодь.

20 вересня, в 160 країнах проходять масштабні акції на захист клімату та навколишнього середовища. Цей день повинен стати початком міжнародного тижня страйків, повідомляє DW.

Глобальний страйк почався з демонстрацій в Австралії. Там десятки тисяч школярів не пішли в школу, і замість цього протестували проти заходів австралійської влади для захисту клімату, які вони вважають недостатніми. Зокрема, в місті Аліс-Спрінгс сотні протестувальників лягли на землю і прикинулися мертвими. Вони вимагають вжити жорстких заходів для зменшення викидів парникових газів.

Ще один масовий протест очікується в Нью-Йорку. Учням близько 1700 шкіл дозволили не йти на уроки заради участі в протесті. Очікується, що до нього повинна приєднатися й ініціатор п'ятничних кліматичних протестів Грета Тунберг.

У Німеччині зареєстровано понад 500 акцій і демонстрацій в десятках міст. Одна з найбільших демонстрацій відбувається в Берліні. Крім того, масштабні акції проходять в інших німецьких містах - Мюнхені, Кельні та Гамбурзі.

Україна також приєдналася до міжнародних кліматичних протестів. Зокрема, в Києві відбувся марш на захист клімату, в якому взяли участь близько тисячі осіб.

Акції проти зміни клімату під девізом П'ятниці заради майбутнього почалися в серпні 2018 року. Всього за кілька місяців кліматичні протести переросли в глобальний молодіжний рух. Їхній ініціатор Грета Тунберг наприкінці серпня прибула в США, щоб взяти участь у вересневому саміті ООН з питань клімату та у грудневій Всесвітній конференції із захисту клімату в чилійському Сантьяго.

Читайте на ГК:У Чехії поліція затримала двох українців за незаконне регулювання руху автомобілів
Читайте на ГК:В Йорданії археологи знайшли докази могутності біблійського царства Едом (ФОТО)
Читайте на ГК:У США ентузіасти готуються до штурму Зони 51 (НАЖИВО)
Стрічка