1. Новини Закарпаття
  2. >

"Не зворотні зміни": температура на планеті Земля піднімається швидше, ніж очікувалося, - вчені

19.09.2019 15:49 Суспільство

За такого темпу підняття температури 99% верхнього шару вічної мерзлоти може розтанути до 2100 року.

До такого висновку прийшли вчені Проєкту взаємного порівняння парних моделей (CMIP) після аналізу нового пакета даних, отриманих від кліматологів різних країн. Згідно з ним, популярні заходи зі скорочення викидів парникових газів, неефективні. Якщо підвищення температури атмосфери Землі піде тими ж темпами, дуже скоро можуть настати незворотні зміни начебто танення вічної мерзлоти, які потягнуть за собою ще більше потепління, пише Ukr.Media.

Проєкт CMIP знаходиться вже на шостій фазі. З кожною новою фазою вчені проводять поліпшення алгоритмів для моделювання клімату і вводять в базу даних результати вимірювань з різних точок земної кулі. Проєкт використовує потужності суперкомп'ютерів для проведення точних розрахунків, а моделювання покладається на уявлення вчених про зміну погоди та вплив на неї різних факторів, які з кожним роком покращуються. 

Вперше до такого висновку прийшла французька група вчених, провівши моделювання на своїй території. Але потім той же результат отримали і кліматологи інших країн незалежно один від одного. Згідно з ним, якщо потепління триватиме такими ж темпами, температура нашої планети збільшиться на сім градусів за Цельсієм у порівнянні з кінцем XIX століття, коли почався запис атмосферних спостережень.

Також згідно зі спеціальною доповідю Міжурядової групи експертів по зміні клімату, від третини до 99 відсотків верхнього шару вічної мерзлоти може розтанути до 2100 року. Це станеться, якщо у світі не зменшаться обсяги щорічних викидів парникових газів. Танення вічної мерзлоти спричинить ще більше нагрівання атмосфери за рахунок вивільнення з ґрунту парникових газів і танення снігу, який служить своєрідним дзеркалом, що відображає сонячні промені.

Читайте на ГК:Голі туристи скупалися в каналі у Венеції і заплатили 3000 євро
Читайте на ГК:Індійцеві видалили з голови 10-сантиметровий ріг (ФОТО)
Читайте на ГК:В Японії запустили рейсовий автобус без водія
Стрічка