1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Зі світу по нитці: закарпатці збирають кошти для облаштування арт-простору (ФОТО)

19.09.2019 10:52 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

 

Мультимедійний комплекс, своєрідний коворкінг, творчий простір, інклюзивне навчання та можливості для розвитку майбутніх лідерів.

І це не про Київ чи якийсь із великих обласних центрів. Саме така мета у активістів гірського селища Ясіня на Рахівщині.

Кампанію по збору коштів на втілення проекту «Креативний простір «Креденц» запустили на краудфандінговому майданчику «Спільнокошт». Однодумці мають зібрати 170 тисяч гривень за 100 днів для початку ремонту орендованого приміщення в місцевому будинку культури.

В «Креденці» люди зможуть створювати атмосферу для задоволення власних інтересів - громадських об'єднань, проведення виставок, зустрічей, конференцій, лекцій, кінопоказів, заснування місцевих стартапів, волонтерства, втілення ініціатив та всього можливого, що дає поштовх громаді рухатися, - розповідає одна з ініціаторок проєкту Світлана Джунжик. - Ми хочемо стимулювати молодь не замикатися в стінах барів, гаджетів та власних проблем, а відкривати себе для спілкування. Але більшість запланованих заходів вимагають наявність зручного та технічно обладнаного приміщення.

Частину коштів активісти вже зібрали на проведеному вдруге сімейному святі «Еко-пікнік» у серпні. Деякі будівельні матеріали для початку ремонту також для проекту пожертвували місцеві жителі. Крім того, у разі успішного збору коштів на «Спільнокошті», арт-простір отримає співфінансування в сумі 150 тисяч гривень від Міжнародного фонду «Відродження» у рамках конкурсу ідей для партнерства у краудфандінговій ініціативі «Культура. Спільнота».

Громадська організація «Нове Ясіня», яка втілює проєкт у життя, вже має певний перелік соціальних проектів. Так, наприклад, тут організували безкоштовні заняття з йоги та лекції з сортування сміття для школярів. Крім того, після відкриття «Креденцу», тут планують організувати:
- заняття для дітей з особливими потребами;
- безкоштовні заняття з англійської мови для дорослих та дітей;
- так звані «мамівки» - групи підтримки грудного годування, консультації з педіатрами та сімейними психологами;
- відкриті кінопокази неформальних фільмів з різних кінофестивалів;
- майстер-класи від місцевих майстрів гуцульського мистецтва;
- художні виставки та класи;
- заняття з хореографії;
- тренінги з першої долікарської допомоги.

Також ми продовжимо навчати місцевих жителів ековідповідальному способу життя в форматі «Зелений Хаб «ЯсінЕко», як робимо це вже декілька років власним прикладом у побуті наших сімей та бізнесі, - розповідають організатори. - Ми хочемо надавати «друге життя» для меблів та декорацій, плануємо проводити майстер-класи виготовлення екологічних речей із непотрібного одягу чи упаковки. При цьому всьому ми розуміємо, що є школи, гуртки, клуби, церква. Але плануємо створити простір «для всіх» – сучасний, прозорий та цікавий.

За словами членів громадської організації, будинок культури - єдине найкраще місце для створення громадського простору. Наразі від у занедбаному стані, працює не щодня і за деклька років ризикує перетворитись на аварійний. Для початку активісти планують почати майже з нуля ремонт орендованої частини приміщення та привернути увагу до негайного ремонту цілого будинку культури.

Підтримати проєкт «Креативний простір «Креденц» на «Спільнокошті» можна за посиланням: http://bit.ly/2UJiAyp.

Нагадаємо, сьогодні у Виноградові проведуть відкриту лекцію.

Читайте на ГК:"Павук-оса": на Рахівщині помітили павука, який зазвичай водиться лише у південній частині України (ФОТО)
Читайте на ГК:Про маленьку закарпатку, яка врятувала дітей на пожежі, розповіли цілій Україні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У горах на Закарпатті ледь не помер турист з Києва
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
Стрічка