1. Новини Закарпаття
  2. >

В Японії запустили рейсовий автобус без водія

17.09.2019 23:33 Суспільство

Поки що маршрут автобуса досить скромний - його довжина всього 900 метрів, а максимальна швидкість обмежена на позначці 20 кілометрів на годину.

Компанія Sotetsu Bus запустила в Японії перший у країні безпілотний рейсовий автобус. До 14 жовтня він курсуватиме в тестовому режимі, а будь-який бажаючий зможе проїхатися на ньому безкоштовно, повідомляє motor.ru

Поки що маршрут автобуса досить скромний - його довжина всього 900 метрів, а максимальна швидкість обмежена на позначці 20 кілометрів на годину. У день, за планом компанії, він має здійснювати по 16 поїздок у період з 10 ранку до 16 години дня, коли на дорогах не так багато машин, як у годину пік. Тестовий період триватиме весь найближчий місяць, до 14 жовтня.

У цей час для страховки в кабіні водія сидітиме співробітник компанії, який візьме управління у свої руки, якщо виникне ризик порушення безпеки. За підсумками випробування керівництво компанії хоче розробити вже дорожню партію безпілотних автобусів з системою автономії четвертого, передостаннього рівня, яка не вимагає постійної уваги від водія і здатна самостійно управляти транспортним засобом. Ці автобуси курсуватимуть повноцінними маршрутами нарівні зі звичайним громадським транспортом. 

Крім безпілотного автобуса, в Японії, як і раніше, працюють над автономним транспортом для Олімпіади, яка пройде в наступному році. Компанія Toyota, наприклад, збирається побудувати цілу лінійку безпілотників четвертого рівня. Головною машиною без водія стане шоу-кар Concept-i, яким можна керувати за допомогою голосу - очікується, що він візьме участь у церемонії відкриття Ігор і в передачі олімпійського вогню.

Читайте на ГК:"Не зворотні зміни": температура на планеті Земля піднімається швидше, ніж очікувалося, - вчені
Читайте на ГК:Голі туристи скупалися в каналі у Венеції і заплатили 3000 євро
Читайте на ГК:Індійцеві видалили з голови 10-сантиметровий ріг (ФОТО)
Стрічка