1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

«Локальна пам’ять на кордонах карпатських світів»: на Великоберезнянщині триває етнографічна експедиція (ВІДЕО)

12.09.2019 23:39 Суспільство

На Великоберезнянщині триває етнографічна експедиція за участі 10 студентів-культурологів з університету Жешува (Польща) та 10 студентів-істориків з УжНУ.

Її тема: «Локальна пам’ять на кордонах карпатських світів». Великоберезнянський район для дослідження обрали не дарма, інформує М-студіо.

Перший етап практики: тренінги та майстер-класи, як працювати у польових умовах. Оскільки більшість студентів-українців вже мали такий досвід – навчають своїх польських колег.

Наступний етап: поділитися зі своїми колегами матеріалом – обговорити і засвоїти. Таким чином все, що вдалося зібрати за день 20 особам – стає доступним для всіх студентів. Самі юні науковці зізнаються: за недовгий час вже вдалося зібрати чимало інформації про життя та побут гірських населених пунктів району, а формат практики – чи не найкращий з можливих.

Варто додати, що ідея такої міжнародної практики виникла давно. Її ініціатор – професор Жешувського університету Томаш Кошієк. Більшість організаційних витрат взяла на себе польська сторона.

Загальна тривалість практики – 10 днів. За цей час студенти, окрім дослідницької та наукової роботи, покращать свої комунікативні навики та знання іноземних мов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Великому Березному через б’юрократію 78 учнів школи-інтернату не змогли приступити до навчання.

Читайте на ГК:На Закарпатті виявили пташине гніздо, звите з пластикового сміття (ФОТО)
Читайте на ГК:На Великоберезнянщині сталася пожежа в столярному цеху
Читайте на ГК:Групу молдован затримали прикордонники у Великоберезнському районі
Стрічка