1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

"Ідеї, які збираються втілити у життя": у Виноградові планують змінити сквер у центрі міста (ФОТО)

09.09.2019 18:52 Суспільство

Заміна водопроводу та газопроводу, оновлені пішохідні доріжки та велодоріжка, змінене освітлення скверу, і це лише частина запланованих змін.

Про грандіозні плани щодо зміни скверу у соцмережі Фейсбук написав Юрій Палчей.

Як пише Палчей, є дуже багатозапитань до центрального скверу міста, а ще більше ідей щодо їх вирішення. Ось так починалась важка та плідна праця щодо нашого центру міста.

Мерія вже давно має бажання реконструювати центр міста, але на грандіозні зміни потрібні грандіозні кошти. Ось тут прийшла на допомогу агенція місцевого розвитку на чолі із директором Шерегі Артур Францевич. Ми взялися за проектування цього об'єкту спільно з ТОВ «Моноліт». Замовили геолого-топографічне знімання території у спеціалістів з Ужгороду - ТОВ «ЛАДУС». Подали на розроблення технічних умов по всім зацікавленим службам. Розробили ескіз для погодження із замовником та всіма службами, і після довгих тижнів змін, доповнень і знову змін ми нарешті приступили до розробки.

Початок проектування починається із заміни магістрального водопроводу на цій ділянці. Це одна з найпроблемніших ділянок міського водопроводу. Стара і трухлява труба діаметром 400 мм. по якій тече вода майже до кожного будинку вже давно потребує заміни. В проекті закладено не просто заміну цієї ділянки з перепідключенням відводів, а і встановлення пожежних гідрантів. В умовах щільної забудови центру міста, пожежний гідрант може врятувати не одне життя.

Далі по проекту врахована заміна частини газопроводу, від вулиці О.Гандери до вулиці Л.Українки. Проектні роботи по субпідряду виконувала фірма «Закарпаттяінжпроект» м. Ужгород.

Далі в нас постало питання з дорогами та тротуарами. По завданню мерії, стояло питання виконати дорожнє покриття із бруківки, а також по можливості встановити велодоріжки. Ми погодили дизайн та звернулися до спеціалістів у цій області. Ми звернулись у проектний відділ "Укрдіпродор" і вони погодилися працювати з нами на субпідряді. Головною проблемою цього розділу стало грамотне водовідведення, тобто запроектувати водовідведення у міську мережу і обмежити доступ неприємних запахів в зворотному напрямку. В умовах постійного користування це вирішується просто - гідрозатвор. Але для вуличної мережі така технологія не працює. Ми шукали рішення цієї проблеми, звертались в різні фірми та перекопали купу літератури і на допомогу нам прийшли спеціалісти із «Стандартпарку». Вони розробили під водозбірні колодці сухий гідрозатвор, що буде виконувати ссвої функції, а також зменшить замулювання водоприймальних колодців. Велодоріжки ми вирішили провести по обох краях нашого скверу, та вивести їх в напрямку вул. О.Гандери та дев'ятого садка з подальшою перспективою розвитку цих віток в одному напрямку та на вулицю Миру та вулицю Шевченка в іншому. Для зручності велодоріжки будуть виконані з асфальтним покриттям. Біля православної церкви велодоріжка буде прокладена тільки з однієї сторони, зі сторони вул. Перемоги. З іншої сторони настоятель храму люб’язно згодився віддати півтора метри під пішохідну зону, для з'єднання скверу Б.Хмельницього та центрального скверу.

В сквері ми спільно з Барна Русланом розробили освітлення. Освітлення скверу дещо зміниться. Ми запроектували ще додаткові пішохідні зони, а отже і додаткове освітлення та заміну освітлення вулиць. В проекті ми використали тільки енергозберігаючі технології. Також ми по максимуму сховали кабелі під землю, аби незахаращювати сквер павутиною.

Також ми в проекті передбачили встановлення автобусних зупинок, звісно з їх освітленням. Не забули ми і про новорічну прикрасу нашого давнього міста та передбачили як живлення новорічної красуні на центральній прощі, так і живлення для урочистих подій біля ангела.

Проектом генплану та вертикального планування, розробленим спільно з Гурин Віталій, передбачено максимальну доступність для маломобільних груп населення. Ми забрали всі сходинки що ведуть на центральну площу та вирішили питання підйому на площу ухилами доріжок пішохідних зон.

Також ми зробили площу перед міською радою та центральну площу в одному рівні, тому в проекті частина дороги, що перетинає площу, буде піднята трохи вище і для перетину цієї ділянки водіям прийдеться відчути, що вони ніби заїжджають на площу і з’їжджають з неї, що забезпечить більшу безпеку для пішоходів та зменшить швидкість руху автотранспорту на цій ділянці.

В проекті ми передбачили місце для встановлення меморіалу героям АТО, ліквідаторам Чорнобильської АЕС, Афганцям. Ми повинні дати їм шану та честь за можливість жити та творити сьогодні. Тому було прийняте рішення про розроблення меморіалу та урочисте перенесення пам'ятників в майбутньому.

Звісно в проекті ми максимально використали збереження існуючих дерев. Розроблено проект, на умовах субпідряду, оцінки впливу на навколишнє середовище науково-дослідним центром екологічного маркетингу та інжинірингу, в якому розписано томи літератури та умов щодо виконання робіт по реконструкції скверу та збереження екосистеми.

Родзинкою нашого проекту стало проектування фонтанів в нашому місті, так, саме фонтанів, а не фонтану). Біля ангела з обох сторін буде встановлено пішохідні фонтани, де вода буде підійматися із форсунок в тротуарі, а ось на місці квітника буде встановлено фонтан з чашою, діаметром в дев'ять метрів, навколо якого в спекотну пору можна буде трохи освіжитися.

Фонтани - це дуже складна технологічна система, тому в розробці проекту фонтанів нам допомагала "Ювента Груп Україна", котра надала нам технологію та розміри підземних приміщень для обслуговування фонтану, а також інженер-конструктор Борда Василь.

"Я намагався коротко описати наш майбутній сквер, та всі роботи що будуть в ньому проводитись, але тексту всеодно вийшло багатенько і нічого викинути. Багато ще не описано, але про основне сказано. Дякуємо за співпрацю всім спеціалістам котрі брали участь в цьому проекті. Надіємось що наш центр приємно вразить кожного туриста, адже Виноградів наше улюблене місто", - йдеться у дописі.

 

Нагадаємо, до уваги мешканців Виноградова: у зв`язку з ремонтними роботами, завтра частина міста буде без води.

Читайте на ГК:Стало відомо, в яких містах Закарпаття найчастіше крали електрику
Читайте на ГК:Чемпіонат Закарпаття з футболу: зіграно матчі чергових турів
Читайте на ГК:На Закарпатті представили нові витвори у складі Карпатського скульптурного шляху (ФОТО)
Стрічка