1. Новини Закарпаття
  2. >

Чверть українців стверджують, що хабар став нормою їхнього життя

04.09.2019 18:21 Суспільство

25% українців під час опитування, яке провів Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" щодо оцінки населенням України якості надання адміністративних послуг, назвали хабар нормою свого життя

25% українців під час опитування, яке провів Фонд

Деталі: Згідно з матеріалами дослідження, 32,1% респондентів вважають, що люди дають хабарі аби швидше вирішити проблеми, а 19,7% назвали причиною вимогу хабаря, повідомив Укрінформ.

 Пряма мова директорки фонду Ірини Бекешкіної: 

"Коли ми запитували, чому люди дають хабарі, наприклад, 25% вважають, що це вже норма нашого життя. Тому з цим явищем треба боротися, але треба ще боротися у мізках наших людей".

8,8% опитаних зізналися - вони або їхні родичі неодноразово впродовж року давали хабарі за отримання адміністративних послуг.

Пряма мова Бекешкіної: 

"Визнання факту давання хабара залишилося на попередньому рівні, тому що 10,7% раніше і 8,8% нині - 2% різниці. З точки зору соціології це не так багато. Але якщо порівняти з масштабами надання хабара за інші послуги в інших інстанціях, думаю, це погано, але не є кричущою цифрою порівняно з іншими".

Соцопитування проводилося з 12 по 17 липня 2019 року.

Опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України, за винятком Криму та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте на ГК:Школяр із України створив пристрій для незрячих (ВІДЕО)
Читайте на ГК:МОЗ назвало терміни нової хвилі коронавірусу
Читайте на ГК:Курси валют на 4 серпня: євро подешевшав, долар подорожчав