1. Новини Закарпаття
  2. >

170 тисяч гривень або конфіскація: від сьогодні набули чинності нові штрафи для "єврономерів"

22.08.2019 10:34 Суспільство ВАЖЛИВО

З 22 серпня набули чинності нові штрафні санкції за порушення при переміщенні нерозмитнених транспортних засобів.

З 22 серпня набули чинності нові штрафні санкції за порушення при переміщенні нерозмитнених транспортних засобів.

Про це в четвер повідомила прес-служба Державної фіскальної служби (ДФС).

"З 22 серпня 2019 року вводяться нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення та транзиту", - йдеться в повідомленні.

До цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією могли оформити свої машини і уникнути таких штрафів. Саме з цією метою і було відстрочено до серпня введення посиленої адміністративної відповідальності за порушення при ввезенні транспортних засобів, нагадали в ДФС.

За новими правилами, в разі перевищення терміну доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб, передбачений штраф в розмірі 85 тисяч гривень. Якщо термін перевищено більш ніж на 30 діб, а також в разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягне 170 тисяч гривень або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні термінів тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.

Крім цього, передбачена відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України або поміщеного під митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ в комерційних цілях. При такому порушенні доведеться заплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 34 тисячі гривень.

Напередодні стало відомо, що на першому засіданні Верховної Ради 9-го скликання розглянуть законопроект про відстрочку на три місяці штрафів за нерозмитнені автомобілі. Про це заявив заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка. За його словами, відповідний законопроект буде прийнятий Верховною Радою як пріоритетний.

Заступник голови ОП зазначив, що у поліцейських немає доступу до митних баз, тому вони не можуть знати, порушив автомобіль терміни в'їзду чи ні. Тобто зупиняти "євробляхи" поліція право має, а штрафувати де-факто не може.

Нагадаємо, закони про розмитнення авто на іноземних номерах №8487 і №8488 набули чинності 25 листопада 2018 року. Перший пільговий період діяв до 23 лютого.

Читайте на ГК:До уваги закарпатців!: на Заході України розпочалися планові тактичні навчання, - ЗСУ
Читайте на ГК:На Закарпатті за вихідні поліція склала 4 протоколи за порушення карантину (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Ужгородщині, Виноградівщині та Берегівщині 13 квітня 2020 року