1. Новини Закарпаття
  2. >

Старшокласникам Закарпаття на замітку: Першовересень принесе в школу новий предмет

20.08.2019 19:01 Суспільство

З підручником з нового предмету вже можна ознайомитися в інтернеті.

З підручником з нового предмету вже можна ознайомитися в інтернеті.

Для учнів старших класів в школі введуть новий предмет, який допоможе їм освоїти фінансову грамотність, повідомляє прес-служба МОН, пише Facenews.

16 серпня вже представили навчальний матеріал для школярів 10-х і 11-х класів. Зокрема, це програма, навчальний посібник і робочий зошит "Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?". Вони повністю враховують зміни у фінансовій сфері за останні 5 років. Є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюта, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо.

У розробці матеріалів взяли участь фахівці МОН, Проекту USAID "Трансформація фінансового сектора", Університету банківської справи і ряд експертів.

"Предприимчивость і фінансова грамотність - одна з компетенцій, якою повинні володіти учні та випускники Нової української школи. Ми вдячні проекту USAID" Трансформація фінансового сектора "за створення якісного підручника. Цей посібник - не просто практичне керівництво. Воно буде розвивати в учнів критичне і системне мислення в фінансових питаннях, вміння оцінювати ризики і приймати зважені рішення щодо фінансів. Ми впевнені, що нові підручники допоможуть молоді в реальному житті ", - зазначив під час презентації заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.

Відзначають, що посібник складається з 5-ти розділів і 25-ти тем. З нього учні дізнаються про сучасну фінансовій системі, фінансових установах та їхніх послугах. За підсумками курсу школярі зможуть навчитися ефективно управляти власними фінансами і відповідально користуватися фінансовими послугами.

У той же час представники проекту USAID впевнені, що читачами нових підручників стануть не тільки учні середніх шкіл, а також їхні батьки та родичі, які зможуть знайти в посібнику корисну для себе інформацію.

"1 вересня українським школярам буде запропонований курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи і США. Працюючи над цим проектом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців того як, коли і чому потрібно користуватися фінансовими послугами. Ми сподіваємося, що цей курс стане основою для реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності в Україні ", - підкреслив Роберт Бонд, керівник проекту USAID.

Навчальний посібник і робочий зошит можна скачати на сайті МОН.

Нагадаємо, юним ужгородцям скоро вже в школу (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Генерал-майора СБУ висунуто на призначення головою Закарпатської ОДА (Документ)
Читайте на ГК:Небезпечний багаж виявили у закарпатця в автівці
Читайте на ГК:Вчетверте за два тижні: на українсько-словацькому кордоні зупинили правопорушника- «рецидивіста»