1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Рахівщині сімейні лікарі заробляють в середньому 17 тисяч гривень на місяць

16.08.2019 17:38 Суспільство

Всього на території Рахівського району працює 25 амбулаторій та 8 ФАПів, які обслуговують 93 тисячі мешканців району.

Радник з питань комунікації Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядуванняПрограми «U-LEAD з Європою» Павло Рябоконь та регіональний координатор Програми «U-LEAD з Європою» з питань впровадження реформи охорони здоров’я Євген Мешко провели робочу консультації з керівництвом Рахівського Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Головний підсумок зустрічі – на Рахівщині ефективно реорганізували та оптимізували мережу первинної допомоги, що дозволило лікарям та медперсоналу отримувати пристойну зарплату, а пацієнтам – ефективну медичну допомогу.

Всього на території Рахівського району працює 25 амбулаторій та 8 ФАПів, які обслуговують 93 тисячі мешканців району. В ЦПМСД працюють 49 сімейних лікарів і 115 чоловік середнього медичного персоналу (медсестер та санітарок). Таке співвідношення є цілком оптимальним. Втім, директор ЦПМСД говорить, що в Центру є дефіцит 5 лікарів. Частково це питання вирішать, запросивши на роботу двох інтернів з Коломийського району Івано-Франківської області. В районі функціонує 6 аптек, в яких видаються ліки за програмою «Доступні ліки».

Цікаво, що незважаючи на те, що декларації підписало лише 63% мешканців Рахівшини (близько 58,5 тисяч людей), фінансування Центру вистачає як на придбання медичних матеріалів та обладнання, так і на оплату персоналу. В середньому лікар Рахівського ЦПМСД отримує 17 тисяч гривень, медсестра – 8800. Крім того, у Косівській Поляні підходить до завершення будівництво нової амбулаторії, інформує Закарпатський ЦРМС.

Нагадаємо, Проект розвитку Українських Карпат буде готовий до вересня

Читайте на ГК:До уваги туристів: на Закарпатті небезпека снігових лавин
Читайте на ГК:У Ясіня відзначили 101-шу річницю Гуцульської республіки
Читайте на ГК:У Рахові під час обшуку помешкання городянина поліцейські вилучили наркотики (ФОТО)
Стрічка