1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун розповіла про користь і шкоду кавунів

14.08.2019 09:08 Суспільство

Загрозу здоров'ю несуть не ранні кавуни, а брудні, написала на своїй сторінці у Facebook глава МОЗ Уляна Супрун.

Загрозу здоров'ю несуть не ранні кавуни, а брудні, написала на своїй сторінці у Facebook глава МОЗ Уляна Супрун.

За її словами, на поверхні немитих кавунів живуть кишкові інфекції Salmonella і Listeria. Найбільше їх у ягодах, які продають на трасі або на ринку біля м'яса, менше - у тих, які продають у супермаркетах. Саме тому Супрун наголошує, що перед вживанням потрібно мити кавуни. Інакше бактерії з поверхні потраплять у м'якоть, а потім - у кишечник. 

Голова Міністерства охорони здоров'я зазначає, що люди з надлишком калію в крові не повинні переїдати кавунів. В іншому разі у них може виникнути спазм м'язів або аритмія. 

"Цукрів у кавуні відносно мало, але літр кавунової м'якоті - це вже 60 грамів цукру. Тому звична щедра порція кавуна має значні глікемічні навантаження. Найкраще - знати міру і поєднувати кавуни з іншою рослинною їжею, багатою на клітковину. Це зробить підвищену глюкозу в крові не такою різкою", - сказала Супрун. 

Вона також наголосила, що не потрібно їсти насіння кавуна. Воно хоч і має багато корисних речовин, але містить антинутрієнти: фітин, таніни, оксалову кислоту й інгібітори трипсину (фермент, який розщеплює білки).

Найкраще знижують вміст антинутрієнтів сушка в духовці або смаження. Вона рекомендує не викидати насіння, а сушити в духовці і зберігати "на довгі зимові вечори, коли так хочеться щось погризти".

Читайте на ГК:Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права
Читайте на ГК:Відремонтують, але не все: відомо яким автошляхам пощастить з ремонтом цієї весни
Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень