1. Новини Закарпаття
  2. >

Супрун розвінчала міфи про безхмарне материнство

11.08.2019 12:11 Суспільство

В.о. міністра охорони здоров'я підкреслює, що післяпологова депресія - це "не просто печаль і втома після народження дитини".

В.о. міністра охорони здоров'я підкреслює, що післяпологова депресія - це

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла про наслідки післяпологової депресії, що виникає у 13% породіль. За її словами, 13% породіль мають депресію, 9% - тривожний розлад, а 3-5% - обсесивно-компульсивний розлад. 

Жінки, які народили зі значним втручанням і ризиком для життя, імовірно, будуть мати посттравматичний розлад, а до 12% батьків переживають вигоряння. 

"Реклама створює образ радісного і світлого батьківства, глянець стверджує, що материнство - це розкішні форми і гарне волосся, а батьки, які рік тому вимагали онуків, дивуються: "А що ж ви хотіли? Діти - це важко". "Важко" - не те слово... Про це треба говорити, називати речі своїми іменами і вчитися керувати такими станами. Час усвідомлювати батьківство раціонально і співчутливо", - написала Супрун. 

Вона вказує, що післяпологова депресія - це "не просто печаль і втома після народження дитини".

"Це тривала депресія, яка може ставати все важчою і ставити під загрозу догляд за дитиною, собою, сімейні відносини, здоров'я і навіть життя.

Цей психічний стан поки називають навколопологовою депресією, оскільки починається він переважно під час вагітності, а після пологів посилюється. Особливо ризикують жінки, які народжують вперше, матері підліткового віку і жінки із травматичними пологами", - пояснила очільниця МОЗ. 

Супрун зазначає, що якщо ігнорувати навколопологову депресію, вона може закінчитися суїцидом, вбивством або психозом.

Читайте на ГК:"Штрафувати за відсутність паспорта не будуть": у МВС пояснили, для чого потрібно носити паспорт під час карантину
Читайте на ГК:Майже у третини українців взагалі немає заощаджень - соцопитування
Читайте на ГК:Зеленський розповів про Великдень у новому форматі