1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Митці творять на Виноградівщині: Міжнародний мистецький пленер «Чорна Гора» на березі Тиси

09.08.2019 22:20 Суспільство

Митці із України, Угорщини, Словаччини та Польщі на цілих 8 днів зібралися в урочищі Виннички, що біля Виноградова, на Міжнародний мистецький пленер «Чорна Гора».

Як пише «Урядовий кур’єр» - учасники пленера, серед яких академік Академії мистецтв України Володимир Микита, кілька лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, художники зі званнями народних і заслужених України, мистецтвознавці представляють різні мистецькі школи нашої країни та закордоння.

У день відкриття пленеру, 9 серпня його учасників привітали голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко, представники місцевої влади, бізнесу, партнери проекту.

Понад двадцять митців знайдуть для себе цікаві теми для творів: «Чорна гора» відбуватиметься біля підніжжя однойменної гори, увінчаної живописними скелями, на березі могутньої Тиси. Художники виїздитимуть і в інші місцевості Виноградівщини. Зокрема, відвідають буйволячу ферму, скуштують вина одного з кращих виноробів Степана Шімона, побувають у санаторіях на території району.

Змальовуватимуть природні ландшафти і творитимуть міські пейзажі. За тим, як творитимуть кращі представники художніх шкіл, спостерігатимуть журналісти, щоб у своїх публікаціях і сюжетах якнайповніше відобразити їхню творчість. До слова, серед учасників пленеру, як і торік, буде відомий в Україні письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Мирослав Дочинець. Стверджує, що серед майстрів пензля він почуває себе дуже комфортно, отримує наснагу для літературної творчості.

Виставкою в картинній галереї «Імпакто» в Виноградові митці прозвітують про свою роботу напередодні завершення пленеру. Участь у ньому кількох десятків провідних художників із чотирьох країн створить кращі умови для комунікування та взаємодії діячів культури, збагатить досвідом міждисциплінарних проектів у культурі, стверджують його організатори. Він також сприятиме налагодженню контактів між мистецькими колами цих країн.

Нагадаємо, Закарпаття відоме і невідоме: мікрокосмос Бейло Бартока.

Читайте на ГК:На Виноградівщині ром, який недавно потрапив у ДТП, звернувся до правового центру ромів - Давид Богар (ФОТО)
Читайте на ГК:Виноградівщина: Маленький Адамчик із Великої Копані потребує допомоги (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті віддзначали день Боржавської вузькоколійки

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus