1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатським ретропотягом із задоволенням подорожують туристи з України та з-за кордону

09.08.2019 13:22 Суспільство

Шанувальники подорожей залізницею, а також численні туристи днями могли проїхатися однією з найстаріших в Україні і єдиною на Закарпатті вузькоколійкою без оплати і з різноманітними розвагами.

Шанувальники подорожей залізницею, а також численні туристи днями могли проїхатися  однією з найстаріших в Україні і єдиною на Закарпатті вузькоколійкою без оплати і з різноманітними розвагами.

Такий подарунок їм зробили залізничники у день Боржавської вузькоколійки.

У Берегівському депо у старовинні вагони сіли майже 100 пасажирів з України й сусідньої Угорщини, де вузькоколійки серед туристів вельми популярні. Вони прийшли, щоб насолодитися перебуванням в особливому потязі, мальовничими краєвидами, які відкриваються обабіч залізниці.

З Берегова потяг рушив до Виноградова, звідти — до станції Хмільник на Іршавщині, а потім у зворотному напрямку. Пасажирів не стомила майже 7-годинна поїздка завдяки зупинкам. На станції Хмільник на них чекали виступи колективів художньої самодіяльності, ознайомлення зі старовинним технічним обладнанням вузькоколійки. Серед них семафор, який і нині успішно виконує функції, які нині перекладено на світлофори. А ще давній залізний міст, комутатор тощо.

Усе ще тривають дискусії довкола доцільності збереження ретропотяга. Та туристи давно довели його необхідність і цінність, бо із задоволенням подорожують ним. Щодо звичайних пасажирів, то вони теж користуються послугами «Анці Кушницької», як люди звуть вузькоколійку. В постійному режимі «сільський експрес» курсує для всіх  щопонеділка, щочетверга та щонеділі, пише Василь Бедзір, "Урядовий кур’єр".

Нагадаємо про вузькоколійки на Закарпатті: якими вони були, є та можуть бути / ФОТО

Читайте на ГК:На Закарпатті молодик зґвалтував 13-річну дівчинку
Читайте на ГК:В області запрацювали три поліцейські станції: відомо, де закарпатці зможуть отримати якісні поліцейські послуги
Читайте на ГК:«Борода лісовика», «вогняна красуня» та незвичайний гриб: що ховається у лісі на Закарпатті? (ФОТО)