1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

За «комуналку» нині боргує майже кожен 10-й закарпатець (ВІДЕО)

06.08.2019 09:39 0 Суспільство

Розрахуватися з боргами зараз, аби не «погрузнути» у них взимку.

Лише за газ, станом на початок серпня, закарпатці недоплатили понад 900 мільйонів гривень, за світло та воду – заборгованість менша, але у цих комунальних підприємствах у літній період, рівень сплат суттєво впав. Фахівці кажуть: борги за комуналку нині має кожний 10-тий закарпатець, а найвідповідальніше сплачують ті, хто мають пільги або субсидії і бояться залишитись без них, повідомив Сіріус.

Традиційно найбільші борги у закарпатців за газ, проте, кажуть фахівці, платіжна дисципліна за липень рекордно покращилась. На початок року заборгованість складала понад мільярд 224 мільйони, до кінця липня краяни погасили майже чверть. У Закарпатгаз Збуті кажуть: більшість споживачів, які не мали можливості повністю оплачувати платіжки взимку, розподіляють борг на літні місяці, аби до вересня – розрахуватися за все.  Крім цього, стимулює і пеня, яку ввели на початку травня.

Натомість, у «Закарпаттяенергозбуті» влітку платіжна дисципліна навпаки – погіршується. За минулий місяць, за електроенергію вчасно сплатили лише дві третини населення. Попри це, за світло закарпатці боргують найменше. Бо неплатників майже відразу відключають від мережі. Щодня таких абонентів з десяток.

Влітку погіршується платіжна дисципліна і у Водоканалах області, ба більше підприємства не мають дієвого способу боротьби з боржниками. Наприклад, Ужгородському Водоканалу містяни недоплатили 41 мільйон гривень, з них, 5 – за пів року 2019-го, інше – минулорічні несплати. Фактично, кажуть у підприємстві, через це – не можуть розвиватись.

У літній період, експерти радять, поступово розраховуватись за борги, тим паче, якщо вас уже відключили від тієї чи іншої послуги, витрати на погашення боргу та повторне підключення, за рахунок споживача.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Ужгороді малолітні роми побили та пограбували жінку.

Читайте на ГК:Закарпаття об'єдналося в благодійній акції "Серце до серця" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські гумористи представили ретро-кліп до Дня святого Валентина (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатському активісту погрожують через викриття ним масової вирубки, - соцмережі (ФОТО)
Стрічка