1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські угорці стали заручниками націоналістично налаштованих українських політиків – ЗМІ Угорщини

26.07.2019 14:49 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Коментуючи дочасні вибори в Раду, угорські ЗМІ в основному посилаються на висловлювання голови КМКС Василя Брензовича, члена Європарламенту, уродженки Закарпаття Андреі Бочкор, інших політиків краю.

Коментуючи дочасні вибори в Раду, угорські ЗМІ в основному посилаються на висловлювання голови КМКС Василя Брензовича, члена Європарламенту, уродженки Закарпаття Андреі Бочкор, інших політиків краю.

Позицію угорського уряду відкрито висловив у пресі хіба-що держсекретар з питань національної безпеки Петер Староі.

На думку високопосадовця, із втратою представника угорців регіону у Верховній Раді починається новий етап на ниві дипломатичних відносин між двома країнами. Бо однозначно, що націоналістично налаштовані українські політики штучно створили таку суспільну атмосферу, яка унеможливила угорське предствництво в парламенті. Петер Староі зауважив:  українці точно відчувають, що їм не потрібна солідарність між державами Центральної Європи, адже завдяки своїй антиросійській політиці отримують сильну підтримку від Заходу. Закарпатські угорці виступають заручниками еліти українського політикуму, який використовує їх як засіб для досягнення власних цілей. Держсекретар виокремив: помилковою є позиція, згідно з якою Угорщина ніби-то повністю блокує приєднання України до НАТО, адже узгодження на нижчому, військовому рівні не ветуються. Певну надію дають висловлювання в ході виборчої кампанії Володимира Зеленського, зокрема щодо перегляду мовного закону.

Позицію Петера Староі оприлюднили столична газета “Пешті шрацок” та однойменний інформаційний портал (PestiSracоk.hu). Видання публікує також висловлювання Василя Брензовича та Андреі Бочкор, що завадило представнику угорської громади Закарпаття потрапити до Верховної Ради.

Це, насамперед, розпилення угоромовних населених пунктів по різних виборчих округах з перважною більшістю українців, клонування окремих кандидатів, залякування авторитетних виборців шляхом проведення нічних  обшуків на їх квартирах, порушення кримінального провадження проти КМКС та газети товариства із-за одного заголовка, а українські націоналісти напали на розповсюджувачів видання й відібрали у них виданий тираж тощо. Звертається також увага, що по всіх питаннях, які стосуються угорської спільноти Закарпаття, завжди висловлювався міністр закордонних справ Павло Клімкін, а не його колега з МВС, ніби це і не внутрішня справа України.

Угорська газета “Пешті шрацок” (“Хлопці з Пешта”) вказує на те, що новообрані депутати від партії “Слуга народу” –  невідомі українському політикуму, серед яких знайдуться і весільні фотографи, і безробітні. Коли вони почнуть приймати законодавчі акти, виборець відчує їх неспроможність, а рейтинг самої партії знижуватиметься.

Впливова угорська газета “Мадяр немзет”(“Угорськ нація”) підкреслює, що партія Зеленського “Слуга народу” здобула абсолютну більшість у новому укарїнському парламенті й не приречена на коаліцію з будь-якою іншою політичною силою, адже матиме у Верховнй Раді понад 250 своїх депутатів. Коли ж її підтримають обранці від “Голосу” Вакарчука та “Батьківщина, Президент матиме всі необхідні для конституційних змін 300 голосів.

”Таким чином на “зелених” при широких можливостях лягає величезна відповідальність за подальшу долю країни, добробут українського народу, реформування держави. Чи зуміють “слуги народу” виправдати надане їм високе довір’я – покаже час,” - пише газета.

Днями очікується також вихід у світ аналітичної публікації про підсумки дочасних виборів до українського парламенту на сторінках впливової й авторитетної  інформаційної агенції “Індекс”. Голос Карпат відслідковує подію і намагатиметься першим повідомити про неї своїх користувачів.

Нагадаємо, вибори на Закарпатті ще раз підтвердили силу угорської громади краю – ЗМІ Угорщини

Читайте на ГК:Фатальний похід закарпатця на ринок: чому за гроші люди "вбивають" самих себе й власних дітей?
Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів