1. Новини Закарпаття
  2. >

МОН затвердило 100 стандартів вищої освіти

13.07.2019 23:06 Суспільство

Нові стандарти розроблялися більше трьох років із залученням понад 800 фахівців з вишів, наукових установ і представників роботодавців.

Нові стандарти розроблялися більше трьох років із залученням понад 800 фахівців з вишів, наукових установ і представників роботодавців.

В Україні затверджено 100 сучасних стандартів вищої освіти: 73 - для бакалавра і 27 - для магістра. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України з посиланням на очільницю відомства Лілію Гриневич у суботу, 13 липня.

Отже, зокрема, у стандартах прописано очікувані результати від студента/студентки для його/її успішного завершення навчання. 

"Починається постійна зміна нових технологій, нових матеріалів, нових компетенцій, які від нас очікують роботодавці, від наших випускників, від наших дітей. Тому ми зобов'язані оновлювати зміст освіти. Таке оновлення змісту йде також у вищій освіті. Я хочу доповісти вам, що нами вже зараз затверджено 100 стандартів вищої освіти, які розроблялися і науково-педагогічними працівниками, і, головне, роботодавцями так само", - розповіла Гриневич. 

Зазначається, що нові стандарти розроблялися з весни 2016 року зі залученням понад 800 фахівців із ЗВО, наукових установ і представників роботодавців. За словами Гриневич, процес довго не міг зрушити з мертвої точки, оскільки не було Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). 

"Саме це агентство має узгодити новий стандарт перед тим, як він вступить в силу. Трохи більше 100 днів роботи НАЗЯВО - і ось уже 100 якісних стандартів", - додала Гриневич. 

У цілому поки розроблено 266 стандартів вищої освіти освітніх ступенів бакалавра, магістра і доктора філософії.

Читайте на ГК:"Все правильно. Але потрібно ще 40 мільярдів". Що буде з українською медициною після зупинки медреформи Супрун, - Страна
Читайте на ГК:На Вінниччині злива вбила велосипедиста
Читайте на ГК:В Україні на людях будуть випробовувати препарат від коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська