1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені назвали найбезпечніші місця на випадок зомбі-апокаліпсису

12.07.2019 18:09 Суспільство Лайт

На випадок раптового нашестя зомбі завжди корисно мати під рукою запасний план.

На випадок раптового нашестя зомбі завжди корисно мати під рукою запасний план.

Якщо ви любитель голлівудських хорроров, то можете відразу ж податися в шинок або найближчий торговий центр - але ми вам категорично не радимо цього робити, повідомила ПМ.

На перший погляд величезний ТЦ оснащений усіма зручностями, до яких ми так звикли. Якщо вже доживати останні дні в пеклі, так чому б не зробити їх максимально комфортними, забезпечивши себе запасом смачної їжі, води і консервів? А якщо душа просить декадансу, то до ваших послуг завжди знайдеться паб, повний алкоголю - можна скрасити з його допомогою похмурі дні зомбі-апокаліпсис.

Однак якщо ваша мета - виживання, то всі ці варіанти не підходять. У 2015 році, щоб краще зрозуміти розповсюдження реальних захворювань, команда статистиків з Корнельського університету в США змоделювала поширення вигаданої чуми зомбі, що розповсюджується по континентальній частині Сполучених Штатів. В результаті виявилося, що найкраще місце для того, щоб уникнути зараження - це віддалені, малонаселені місця. Так-так, ті самі, які у фільмах часто стають місцем проживання божевільних сектантів або особливо рідкісних різновидів нечисті.

«З огляду на динаміку захворювання, коли зомбі проникають в малонаселені райони, то вся спалах сповільнюється - стає менше потенційних жертв, а тому і відтворення зомбі йде більш повільними темпами», пояснив провідний автор дослідження Алекс Алем в заяві для преси.

Згідно з розрахунками, щоб дістатися з густонаселеного міста (наприклад, Нью-Йорка) до передмість, у зомбі піде як мінімум кілька тижнів, а то і місяців. Звичайно, не всі зомбі однакові, і цифри можуть змінюватися в залежності від фізичних показників орди. Модель включає в себе приблизно 300 000 чоловік, причому кожен з них знаходиться в 1 з 4 станів: здоровий, заражений, зомбі «живий» і зомбі "мертвий", тобто холодний і нерухомий труп.

Поширення епідемії відстежувалася завдяки моделюванню випадкових взаємодій між людьми. Йдеться як про укуси зомбі і беззахисних натовпах, так і про людей, що активно чинять опір вторгненню армії нежиті. На жаль, але дослідники були змушені визнати, що «в разі застосування реалістичних параметрів епідемії людство, за великим рахунком, приречене».

Звичайно, все це умоглядні експерименти, проте в них є значне раціональне зерно. У разі спалаху епідемії смертельного вірусу або будь-який інший масової биогенной загрози у людей є надійний спосіб збільшити шанси на виживання - ховатися в дикій місцевості. У ній найменше потенційних збудників і переносників (звичайно, якщо мова не йде про комах або диких тварин), а моровій пошесті не так-то просто подолати десятки і сотні кілометрів в пустки, не маючи можливості підживлювати себе все новими вірусними агентами.

Читайте на ГК:Чехія сьогодні відкрила кордони для туристів із Австрії, Німеччини та Угорщини
Читайте на ГК:Вчені зі Стенфорду розробили спосіб використання громадського транспорту при доставці посилок дронами
Читайте на ГК:Zoom оприлюднила зріст доходів на коронавірусі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська