1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Закарпатті учасники Майстерні сільських ініціатив відвідали Центр розвитку місцевого самоврядування

10.07.2019 12:11 Суспільство

Із гостями зустрівся директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук та радник Центру з питань комунікацій Юрій Лівак.

Із гостями зустрівся директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук та радник Центру з питань комунікацій Юрій Лівак.

Закарпатський ЦРМС у понеділк, 8 липня, відвідали учасники Майстерні сільських ініціатив, які хотіли ближче ознайомитися із діяльністю Центру розвитку місцевого самоврядування, більше дізнатися про хід Децентралізаційної реформи, а також про те, як в ОТГ залучають молодь до процесів та ініціатив.

Із гостями зустрівся директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук та радник Центру з питань комунікацій Юрій Лівак. Директор розповів представникам молоді про Програму «U-LEAD з Європою», підтримку, яку надає Євросоюз для реалізації реформи, про труднощі, з якими довелося зіткнутися в ході впровадження Децентралізації на Закарпатті, та про основні функції Центру розвитку місцевого самоврядування.

Стосовно залучення молоді до роботи в ОТГ, то, за словами Івана Дем’янчука, таку потребу в молодих фахівцях, як сьогодні, громади, можливо, не відчували ніколи. Нові повноваження, які отримали об’єднані громади, потребують професійного підходу і збільшення кількості фахівців у органах місцевого самоврядування. Це відкриває молоді можливість після завершення навчання повертатися додому і працювати у рідній громаді, а не шукати роботу у великому місті.

Крім того, створення ОТГ дає нові можливості молодим жителям громад бути причетними до процесів та ініціатив, яких вони раніше не мали. Наприклад, при радах ОТГ можна створювати молодіжні ради і колективно відстоювати інтереси молоді громади. Крім того, нині багато об’єднаних громад створюють громадські бюджети, чим може користуватися молодь, подаючи проекти на конкурс, повідомляє Закарпатський ЦРМС.

Гостей Центру найбільше зацікавила діяльність у проектному менеджменті. Як учасники Майстерні сільських ініціатив, вони вже готують різноманітні проекти для своїх населених пунктів (їхня презентація, до речі, відбудеться 10 липня у Селі Зарічево Перечинської ОТГ в рамках фестивалю сільських ініціатив «Сила села»), тому зацікавлені в тому, щоб підвищити свій рівень знань в підготовці та подачі розвиткових проектів. Іван Дем’янчук пообіцяв запросити їх на майбутні  семінари із проектного менеджменту для молоді, які проводитимуться на базі Закарпатського ЦРМС.

Нагадаємо, ювілейну Карпатську стежку відкриють до Дня працівника лісу

Читайте на ГК:В Ужгороді планують створити інформаційно-туристичний центр
Читайте на ГК:Призов на Закарпатті триває: кого невдовзі відправлять до армії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:До Дня журналіста на Закарпатті відзначили медійників області (ПОВНИЙ СПИСОК)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська