1. Новини Закарпаття
  2. >

Сільське населення України скоротилося на третину за 10 років

09.07.2019 13:10 Суспільство

За неофіційними даними два мільйони з 5,6 економічно активного сільського населення є трудовими мігрантами.

За неофіційними даними два мільйони з 5,6 економічно активного сільського населення є трудовими мігрантами.

За десять років сільське населення України знизилося на 16% і наразі становить близько 31%. Про це повідомила завідувачка відділом секторальних прогнозів та кон'юнктури ринків Інституту економіки і прогнозування НАНУ Тамара Осташко, пише Укрінформ.

"Загальна чисельність населення - 42,1 млн постійних жителів. З них сільських жителів - 31,1%. Якщо взяти показники 2018 року, фактично за 10 років приблизно на 16% скоротилася чисельність сільського населення. Економічно активного сільського населення від 15 до 70 років зараз 5,6 млн осіб", - розповіла Осташко.

Вона зазначила, що рівень зайнятості сільського населення в першому кварталі 2019 року склав 62,2%, міського населення - 68,2%. За інформацією вченого, загальна кількість зайнятих в сільському господарстві - 2,9 млн осіб. Рівень безробіття серед сільського населення України становить 10,9%, серед міського населення - 9%.

"Наші колеги з відділу аграрних перетворень дали нам такі дані, частка самозайнятих і тих, хто безкоштовно працюють серед зайнятих в сільському господарстві становить 79,5%. Інша вражаюча цифра - це обсяги трудової міграції. Якщо за офіційними даними кількість трудових мігрантів становить близько 7% від соціально-активного населення, то за неофіційними оцінками, кількість трудових мігрантів з села сягає 2 млн осіб. Якщо кількість активного сільського населення - 5,6 млн осіб, то 2 млн трудових мігрантів - це багато", - констатувала Осташко.

Читайте на ГК:Глава МЗС пояснив, чому українців не пускають в ЄС
Читайте на ГК:Троїцька або поминальна субота 2020: традиції, що не можна робити
Читайте на ГК:Смерть у нелегальному дитсадку: з'явилося відео дій вихователя (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська