1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

"Що приховують?": передвиборча агітація по ОВО №73 затьмарює звернення уваги на порушення українського законодавства

08.07.2019 11:37 Суспільство ОНОВЛЕНО

Цього разу у частині Закону України

Цього разу у частині Закону України "Про запобігання корупції".

Закарпатська журналістка Олена Мудра на своїй сторінці у Фейсбук опублікувала матеріал щодо одного з кандидатів у депутати від 73 округу.

Далі подаємо текст автора:

"Кандидат в нардепи Владіслав Поляк "забув" показати в своїй декларації за 2018 рік.

 - ТОВ "Енергія Гір Плюс" із статутним капіталом в 1 мільйон гривень, кінцевим бенефіціаром та засновником якої він є.

Звісно ж, забувши це зробити облдепутат себе підстрахував від подібних звинувачень зробивши маневр у гнучкому українському законодавстві: у листопаді 2018 року компанію перереєстрували на ужгородця "Поляк Владислава".

"Енергія Гір Плюс" одна з компаній, які мають намір побудувати 9 малих ГЕС на річці Шопурці у Великому Бичкові Рахівського району. Саме це ТОВ отримало дозволи на розробку проектної документації для двох своїх електростанцій за межами рахівського селища. 
Сьогодні громада Великого Бичкова відстоює свою річку від потенційних забудовників у судах.

Незрозуміло від чого ховатися і навіщо заплутувати сліди сьогодні, якщо за 2017 рік компанія в декларації була.

Це вже не перший відомий випадок приховування статків Владіславом Поляком. 
В декларації за 2016 рік він "забув" показати автомобіль Toyota LC вартістю понад 2,5 мільйонів гривень. Щоправда після надання розголосу цьому факту машину, все таки, задекларували.

Цікаво, що кандидату в нардепи належать 19 земельних ділянок у місті Виноградів загальною площею понад 2,3 гектари. 
Коли саме виконкомом Виноградівської міськади були видані рішення про виділення землі - не відомо. Але вже в першій своїй декларації за 2016 рік у його власності був 2,1 гектар.

Згідно українського законодавства "подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян". Це - адміністративна відповідальність.

__ ОНОВЛЕНО __

Коментар прес служби кандидата від його імені.

В коментарі зазначається, що, насправді ж Владіслав Поляк є власником 2,4 га землі. Всі ці ділянки вказані у декларації, і будь-хто може її взяти і все перерахувати. Така ж ситуація з автомобілем.

"Моя помічниця вирішила, що на опублікування інформації є 15 днів, а не 10. Помилилася. У будь-якому разі купівля авто не пройшла б непоміченою, бо НАБУ контролює подібні речі. При всьому бажанні купівлю автомобіля не вдасться сховати жодному чиновнику або депутату. Та іховати мені нічого, бо я їжджу на ньому щодня по місту".

Також був прокоментований пукт стосовно  ТОВ "Енергія Гір Плюс".

"Що стосується компанії ТОВ "Енергія Гір Плюс". Якийсь «ужгородець Поляк Владислав»– це мій син. І компанія не претендує на 9 малих ГЕС на річці Шопурціу Великому Бичкові Рахівського району, а лише на 2".

Стосовно обурення громади на побудову міні-ГЕС зазначається:

"Громада, то вона, на жаль, відстоює і захищає свої села, не тільки від міні-ГЕС, а й від вітряків, сміттєпереробних заводів, швидкісних трас. Сперечатися на цю тему можна довго, але цивілізований світ уже свій вибір давно зробив".

Нагадаємо, Округ 73: кандидатів у депутати запросили безкоштовно розповісти про себе на Голосі Карпат.

Читайте на ГК:На Виноградівщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав
Читайте на ГК:Виставка «Графіка 2020» відкрилася у Виноградові (ФОТО)
Читайте на ГК:Серед них і закарпатка. Як українців будуть вивозити з охопленого епідемією Китаю і куди їх відправлять на карантин, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська