1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Громада Синевиру зробила практичний крок до створення об’єднаної територіальної громади

08.07.2019 08:14 Суспільство

Учасникам зборів запропонували взяти участь у голосуванні, щоб дізнатися, підтримує громада створення ОТГ чи ні.

Учасникам зборів запропонували взяти участь у голосуванні, щоб дізнатися, підтримує громада створення ОТГ чи ні.

У селі Синевир на Міжгірщині відбулися збори, присвячені створенню ОТГ з навколишніми сільрадами.

Згідно з проектом перспективного плану, який Закарпатська облдержадміністрація подала на розгляд обласної ради, ці сільради повинні увійти до складу Колочавської ОТГ. Однак з цим не погоджуються жителі Синевира та Заверхньої Кичери, яка також входить до складу Синевирської сільради, інформує Закарпатський ЦРМС.

Учасникам зборів запропонували взяти участь у голосуванні, щоб дізнатися, підтримує громада створення ОТГ чи ні. По завершенні голосування абсолютна більшість голосів була віддана за об’єднання. В ході голосування перед громадою виступив голова Синевирської сільради Микола Куруц. Він наголосив на необхідності і неминучості об’єднання та розповів, які кошти вже були втрачені через те, що громада не була створена в попередні роки.

Микола Михайлович нагадав присутнім, що Синевирська сільрада хотіла створити ОТГ ще з 2015 року, однак пропозиції, які вона надсилала сусіднім сільрадам, не знайшли відгуку. Далі він надав слово раднику Закарпатського ЦРМС Павлу Рябоконю, який докладніше описав переваги, що надає місцевому самоврядування об’єднання, навів успішні приклади Закарпатських ОТГ, які вже діють в області.

Своїми думками з приводу об’єднання з присутніми поділилися також депутати сільради, Міжгірської районної та Закарпатської обласної рад, прості мешканці громади. В цілому майже всі погоджувалися з тим, що необхідно проявляти ініціативу та об’єднуватися добровільно. Але насамперед потрібно отримати згоду на об’єднання від сусідніх сільрад.

Нагадаємо, в Ужгороді вчилися грамотно розпоряджатися землями в ОТГ

Читайте на ГК:В одному з районів Закарпаття ввели жорсткий карантин
Читайте на ГК:У Синевирі перша смерть від COVID‑19
Читайте на ГК:Поза нормами людськості: на Міжгірщині у поліцейському відділку познущались над дівчиною (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська