1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Тячівщині багато туристів "виходять" у гори на мотоциклах, дехто й на автомобілях (ФОТО)

07.07.2019 18:54 Суспільство

Піших туристів цьогоріч поки що мало...

Піших туристів цьогоріч поки що мало...

Хоча літній сезон і розпочався, однак великого напливу туристів до рекреаційних місцин Тячівського району Закарпаття поки що не спостерігається.

Як розповів рятувальник Усть-Чорнянського ГПРП В’ячеслав Дикун, зазвичай літній туристичний сезон у гірських населених пунктах Тячівщини відкривається вже у травні. Однак цьогоріч через те, що останній місяць весни виявився холодним та дощовим, туристи не надто поспішали до Усть-Чорної.

- Декільком туристичним групам, які хотіли особисто зі мною пройтися гірськими маршрутами, довелось відмовити. Оскільки було доволі небезпечно перебувати у горах через погані погодні умовами та бурхливі, повноводні гірські потічки. Тож візитерам поїздку до Карпат  довелось перенести на більш сприятливий час, - зазначає В’ячеслав Васильович.

Загалом, за весняний період у горах Усть-Чорнянського куща побувало близько 150 осіб, які здійснили реєстрацію у ГПРП й отримали консультацію рятувальників. Однак тих, що не реєструються у рятувальних пунктах, значно більше, інформує Tyachiv.com.ua.

- Початок червня видався теплим, тож ймовірніше, що за ці  дні туристів побільшає у наших краях. До речі, саме зараз розпочинається й грибний сезон та починають доспівати перші суниці. А подорожуючі з міст полюбляють не тільки милуватися краєвидами Карпат, а також збирати гриби та ягоди, - зауважує рятувальник.

Разом з тим, В’ячеслав Дикун попереджає, що самостійно здійснювати походи у гори необізнаним туристам, навіть за хорошої погоди, небезпечно. Тому просить всіх, хто має намір подорожувати високогір’ями району, спершу пройти інструктаж у рятувальників щодо безпечності обраного маршруту.Відрадно, що з початку року не було зафіксовано  надзвичайних ситуацій на підпорядкованій території. Натомість, працівники посту провели ряд робіт з попередження небезпеки у горах. Зокрема, вони здійснювали маркування контрольно-рятувальних точок з координатами GPS для безпечного проходження маршрутів та можливої евакуації заблукалих.

- Тогоріч ми провели опис з точних координат і фото місцевостей на основних маршрутах. А колеги з  Чехії виготовили двомовні таблички з зазначеними телефонними номерами служб порятунку та пронумерованими маршрутами. Кілька тижнів тому, ще до початку літнього туристичного сезону, їх  було прикріплено на маршрутах. Невдовзі ці точки буде внесено у базу даних рятувальної служби й промарковано на картах. Таким чином, заблукалий турист, користуючись даними з табличок,  зможе повідомити рятувальників про місце перебування, а, можливо, й  сам зорієнтується на місцевості, - зазначає рятувальник.

Нагадаємо, мандрівка Карпатами — новий напрямок модного сьогодні екологічного туризму

Читайте на ГК:Смертельна ДТП на Тячівщині: з'явилось фото з місця зіткнення автомобіля з деревом (ФОТО)
Читайте на ГК:Тячів: у греко-католицькій церкві оприлюднили графік освячення пасок по вулицях
Читайте на ГК:На Тячівщині вогонь лютував у салоні Audi Q7

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська