1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Берегові відновили надгрібний пам’ятник Гізелли Дравої (ФОТО)

342
Суспільство Новини Берегова

Збирання коштів на реконструкцію восени минулого року ініціювала вихованка визначного педагога й літератора, нині знана закарпатська поетеса Єва Фінта.

У Берегові відновили надгрібний пам’ятник Гізелли Дравої (ФОТО)

Нащадки свято бережуть пам’ять про неординарну вчительку, громадського діяча, письменника. В Ужгороді роками успішно діє літературна студія її імені, мерія Берегова присудила їй (посмертно) почесне звання “Pro Urbe” (“За місто”), при вході в місцеву ЗОШ № 6, де викладала Гізелла Дравої, встановлено меморіальну дошку в її честь, Товариство угорських педагогів Закарпаття щороку організовує мовний конкурс імені знаної вчительки.

Водночас, чомусь запустили догляд за її надмогильним пам’ятником на берегівському цвинтарі – останнім часом він знаходився на межі знищення. Тоді колишні її учні та шанувальники таланту й вирішили відновити надгрібну плиту з барельєфом, виголовленим ще однією знаменитістю краю Ганною Горват. Роботи здійснив Шандор Сіладі.

Оновлений надгрібний пам’ятник освятили греко-католицькі священики Віктор Сабов та Іштван Мароші.

“Мабуть, не випадково, що між днями народження Гізелли Дравої та єпископа-великомученика Теодора Ромжі всього кілька тижнів,- наголосив останній.- Бо у їх життєвих стежинах багато схожого – обоє боролись за благородні цілі, віру й переконання, не боялись дивитись у вічі викликам того часу.”

Гізелла Дравої, народжена Легеза, була не лише вчителем від Бога, а й принциповим громадським діячем, що відстоював людські цінності, талановитою письменницею – писала вірші, публіцистичні статті, переклала на угорську твори Франка, Коцюбинського, Горького, довгі роки керувала літгуртком, з якого вийшли такі відомі нині закарпатські майстри пера, як Вільмош Ковач, Тихомир Ференці, Магда Фюзеші, Бейла Кечкийш, уже згадувана Єва Фінта.

У виступі на цвинтарі остання згадала показовий епізод з біографії наставниці, яка мала можливість покинути Берегово і разом з чоловіком, уродженцем Будапешта, виїхати на постійне проживання в Угорщину. Однак вона залишилась в рідному місті, біля хворої матері.

Гізелла Дравої не мала власних дітей.

“Але всі ми, вихованці люмої наставниці, вважаємо себе її доньками і синами,”- хвилююче запевнила поетеса.

Берегівська міська рада зобов’язалась в майбутньому утримувати родинне поховання сім’ї (батьки Гізелла і Єнев Легези) в належному порядку.

Нагадаємо, у трьох містах Закарпаття вручали сертифікати власникам туристичних садиб.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber