1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Запропонований Мінрегіоном перспективний план Закарпаття потребує коригування (ВІДЕО)

341
Суспільство Закарпаття

Про це в ефірі програми «Тема дня» на UA: ЗАКАРПАТТЯ повідомив директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Іван Дем’янчук.

Запропонований Мінрегіоном перспективний план Закарпаття потребує коригування (ВІДЕО)

За проектом Мінрегіону на Закарпатті має бути створено 40 громад із урахуванням існуючих – Баранинської, Полянської, Перечинської, Іршавської, Вільховецької та Тячівської, інформує UA: ЗАКАРПАТТЯ.

«Запропонований перспективний план необхідно коригувати. Є близько 10 зауважень, серед яких: гірський регіон, транспортна та кордонна системи, мовноетнічні фактори, скупчення нацменшин, переважання сільського населення (63%). Думаю, що Міністерство регіонального розвитку у запропонованому перспективному плані це не взяло до уваги. На Закарпатті імовірна кількість ОТГ в межах 50-55, – повідомив під час ефіру директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Іван Дем’янчук.

Окрім шести створених, ще є громади, які хочуть об’єднатися в такі ОТГ: Холмківську, Нижньоселещенську, Горондівську, Виноградівську, Великоберезнянську та Залузьку.

«Залужанська ОТГ – це перша громада, яка може утворитися на зрізі 2 районів – Мукачівського та Іршавського. Їм ще потрібно доопрацювати питання доступності та кількості населення, що входитиме в ОТГ, – зазначив Іван Дем’янчук. – Звичайно, ці 6 громад повинні бути створені, адже вони вже пройшли весь законодавчий процес. В області зараз близько 20 потенційних ОТГ є на різних етапах підготовки до об’єднання,  10 з яких через місяць чи два дадуть документи на висновок у Закарпатську ОДА».

Щодо територіального розподілу за перспективним планом, то найбільше дискусій буде з Ужгородським, Мукачівським та Хустським районами, адже тут потужні центри, зауважив Іван Дем’янчук. Крім цього, міністерство лише дало рекомендації і цей зразок перспективного плану матиме корективи.

«У 2015 році Закарпатська ОДА мала створити робочу групу, що і зробила, та мала створити проєкт перспективного плану і винести на розгляд обласної ради, та в свою чергу мала його затвердити і відправити до Кабінету Міністрів, де би відбулося остаточне його затвердження, - прокоментував Іван Дем’янчук.

На офіційному сайті “Децентралізація” опублікована карта рейтингу областей щодо формування спроможних громад. У ній Закарпаття – на останній сходинці.

Нагадаємо, У Вільховецькій ОТГ працюють над розробкою плану реалізації стратегії розвитку громади

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber