1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

Супрун розповіла про необхідність сексуальної освіти серед дітей та підлітків

04.06.2019 09:09

На її думку, сексуальна необізнаність становить серйозну загрозу здоров'ю.

Facebook.

"Ви говорили зі своєю дитиною-підлітком про секс? А про хвороби, які передаються статевим шляхом? А про засоби контрацепції? Якщо ні – дарма. Репродуктивне здоров’я дуже важливе, і краще, якщо дитина якомога раніше отримає всю необхідну інформацію від батьків, лікарів, вчителів чи компетентних експертів. А не на сумнівних сайтах чи методом проб і помилок. Саме для цього і потрібна сексуальна освіта", – написала Уляна Супрун.

Сексуальна освіта – це передусім про виховання відповідального ставлення до стосунків та свого репродуктивного здоров’я. За визначенням ЮНЕСКО, мета такої освіти – забезпечити підлітків науковою та об’єктивною інформацією, яка дасть змогу обдумано ухвалювати рішення та знизити ризики, пов’язані зі статевим життям.

У 2016 році в Україні було зроблено 56 абортів жінкам віком до 14 років та 875 – віком 15–17 років. Це дуже сумна статистика. Сексуальна освіта має допомогти запобігати небажаним вагітностям, а відтак і зменшувати кількість абортів. Також обізнаність молоді та відповідальна поведінка в статевому житті зменшує ризики зараження ВІЛ або іншими хворобами, які передаються під час контакту. Адже у 59 % випадках ВІЛ передається статевим шляхом. Водночас, лише 24 % української молоді мають правильні знання про шляхи передачі ВІЛ.

Сексуальна необізнаність становить серйозну загрозу здоров’ю. А агресивне пропагування культу сексу в медіа та кінематографі призводить до занадто ранніх сексуальних дебютів, великої кількості абортів, сексуального насильства та поширення захворювань. 

Дослідження свідчать, що уже в 15 років майже 20 % юнаків мають досвід статевих стосунків, дівчата наближаються до цієї цифри у 16. Майже кожен десятий опитаний мав сексуальний дебют у 12 років або менше.

Супрун зазначила, що сьогодні сексуальна освіта в Україні лише формується, але вже існують курси, якими можуть скористатися батьки, вчителі, лікарі та власне підлітки.

У багатьох країнах світу сексуальна освіта передбачена шкільною програмою. Наприклад, у Швеції це обов’язковий предмет ще з 1950-х років. З 7–10 років і аж до закінчення школи учням розповідають про здоровий спосіб життя, розважливий та обдуманий початок статевого життя. На уроках говорять про статеву зрілість, перший секс та засоби контрацепції. У Нідерландах ще в дитячому садку малюкам розповідають про людську анатомію та фізіологію. У США, Норвегії та Франції сексуальна освіта також є в шкільній програмі.

Конкурент".

Супрун розповіла, чим небезпечний кальян

Читайте на ГК:Масова бійка переселенців з місцевими жителями: відомо подробиці скандалу на Заході України
Читайте на ГК:В Україні подовжать воєнний стан і мобілізацію: Комітет ВР схвалив законопроєкти
Читайте на ГК:Виїзд студентів-чоловіків за кордон: в уряді розповіли деталі змін