1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

Як кинути курити: покрокова інструкція від Супрун

31.05.2019 14:08

Залежність від тютюну буває різна, тому й методи від її позбавлення потрібно підбирати індивідуально.

Є різні види залежності від нікотину і різні шляхи позбавлення від звички. Про це 31 травня написала глава Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook. 

За словами Супрун, є всього чотири типи залежності від нікотину: 

поведінкова

соціальна

фізична

психологічна Психологічна залежність з'являється через те, що куріння пов'язане з деякими звичками. Наприклад, палити за кермом, за чашкою кави або під час перерви на роботі. Таким же чином з'являється і соціальна залежність. 

Щоб перемогти ці два типи залежності, потрібно усвідомити свої звички і замінювати їх більш корисними. Уляна Супрун рекомендує замість кави пити чай, а сигарету за кермом замінити цукеркою або музикою. Фізична залежність з'являється через стимуляцію нікотином вироблення ендорфіну в мозку. У цьому випадку варто протриматися без сигарет хоча б місяць, пише Супрун, поки діє синдром відміни. 

"Неприємні симптоми є тимчасовими і тривають зазвичай 3-4 тижні, поки організм не звикне до життя без нікотину. Якщо "синдром відміни" проходить дуже важко, можна спробувати медикаментозну допомогу, наприклад, препарати нікотинозамісної терапії, які дозволяють полегшити неприємні симптоми. Зверніться до свого лікаря", - зазначила Супрун. 

До психологічної залежності призводить асоціація куріння з емоціями чи переконаннями. Глава МОЗ зазначає, що часто люди курять для розслаблення під час стресу або занепокоєння. Однак сигарети, за словами Супрун, не допоможуть впоратися з внутрішніми переживаннями. 

Уляна Супрун пропонує кинути курити за допомогою невеликого алгоритму дій: знайти однодумців, обговорювати плани і досягнення з рідними або друзями; мотивувати себе на відмову від куріння і чітко сформулювати на папері, чому це так важливо, а листок повісити у видному місці.обрати дату і час відмови від куріння і підготувати план. Супрун наголосила, що, за даними ООН, щорічно у світі помирає близько 6 млн чоловік від куріння, з них 600 тис. пасивних курців.

Читайте на ГК:“Трішечки, напевно, доведеться відкоригувати”: у Міненерго заявили про підвищення тарифу на електроенергію
Читайте на ГК:Гороскоп на 14 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вже скоро:  названо місяць, коли проведуть повторний медогляд “обмежено придатних”