1. Новини Закарпаття
  2. >

Серед закарпатців набуває популярності новий гібридний спосіб роболовлі

28.05.2019 14:57 Суспільство

Йдеться про флет-метод, який був започаткований і наразі здебільшого застосовується англійськими фідеристами.

Цей вид гібридного способу ловлі активно популяризує рибалка зі стажем, експерт магазину «BigFish» Жолт Паловці. Аби збільшити кількість прихильників виду спортивної ловлі, ми розкажемо: де, як, що і на що можна зловити флет-методом.

-        Сьогодні саме правильних представників флет- методної ловлі в Закарпатті можна порахувати на пальцях. У чому насправді його відмінність від коропової ловлі та фідеру?

-        Насправді флет-метод – це контамінація карп-фішінгу та класичного фідера із застосуванням порівняно невеликої кількості прикорму та наживки. Існує така версія, що риба, яка вже потрапляла на гачок або принаймні була вколота, вже не клюне на звичний розмір наживки із великою кількістю прикорму. Тому не рідко, коли у карпятників затишшя – флет-методний спосіб дається взнаки. Притому, не лише велику рибу можна впіймати – принцип гібридної ловлі якраз і передбачає збирання усієї риби. Головне, її знайти. Тобто у літній період частота перезакидувань збільшується – кожні 10 хвилин, скажімо. Взимку антракт може затягнутися до години. Так, Ви правильно зрозуміли – флет-метод можна застосовувати практично круглий рік, аж допоки водойми не покриються льодом.

-        Давайте про все по черзі. Які вудилища застосовуються при флет-методі?

-        Для успішної риболовлі потрібно використовувати фідерні вудилища, тестом від 50 до 250 грамів із прогресивним середньо-швидким строєм або довгі жорсткі й потужні . Їх довжина від 360 до 420 сантиметрів.

-        Котушки – не менш важлива складова під час будь-якого виду риболовлі. Як правильно обрати їх для флет-методу?

-        Для флет-методної ловлі характерний пошук риби на різних дистанціях, в тому числі й великих. Тому потрібно використовувати так звані «дальньобійні» котушки – розміром від 5000 із низькопрофільними шпулями.

-        Волосінь, певно, теж специфічна повинна бути…

-        При флет-методній ловлі використовують виключно волосінь, ніяких плетених шнурів. Вона повинна бути максимально жорсткою, з мінімальним розтягуванням для кращої ідентифікації покльовки на квівертипі (кінці вудилища). Найпопулярніші діаметри жилки – 0.18 – 0.3 мікрон.

-        До ворожбитів не ходи – флет-методні годівниці відрізняються від інших.

-        Флет-методні годівниці представляють собою плоску поверхню грузила, переважно овальної форми із пластиковими або металічними жорсткими ребрами, які слугують затримкою кормових сумішей. Найдоцільніша вага цих виробів починається від 40 грамів. Безперечно, для закидувань на максимальні відстані потрібно використовувати важчі годівниці – 80-90 грамів. Наповнюють годівниці прес-формами: монолітними силіконовими або механічними пластиковими.  Гачки здебільшого використовуються класичної форми - Wide Gape, розмір - від 14 до 6. Позаяк основні цільові риби при ловлі флет-методом: короп, білий амур, крупний карась, линь та лящ, саму наживку чіпляють на волосінь, яка в’яжеться з боку гачка.

-        Щодо наживок. Які найчастіше використовують при флет-методі?

-        Є три класи наживок: тонучі, з нейтральною плавучістю (вафтерси) та плаваючі (поп-апи). Їх форми різноманітні – від невеликих шариків до діжкоподібних. Вони можуть бути натурального походження – тістові бойли або штучні – зі вспінених матеріалів типу  EVA чи силіконової імітації кукурудзи різних кольорів та розмірів. Дані групи насадок можна використовувати як в одиночному розряді, так і в комбінованому – для максимально швидкого реагування риби. Аби привернути увагу крупної риби і уникнути нав’язування дрібної, використовують новий вид прикорму  Micropellet (мініатюрні гранули, розміром від 1 до 6 міліметрів), який не залишає шлейфу під час занурення Аби довести прикорм до робочого стану, потрібно відро та сито.

-        Флет-методна риболовля – різновид спортивної. Тому, головне, уберегти рибу від значних пошкоджень.

-        Так, потрібно запастись карповим матом і максимально бережно поводитись із рибою.

-        Отож підіб’ємо підсумки. Скільки коштуватиме мінімальний набір риболова флет-методиста?

-        Вудилище – від 800 гривень, котушка – 800, волосінь – 100, годівниця із прес-формою – 137, наживка – 80, прикорм – 89, відро із ситом – 550, підсак – 500, мат – 250. Отож, мінімальний комплект обійдеться Вам у 3306 гривень

-         На які водойми з цим обмундируванням порадите піти?

-        На жаль, з водоймами проблема в краї поки не вирішена. Їх просто обмаль. Але можу назвати озера у Берегові: «Ту-Ту» та «Хутор», водойми у Великих Берегах, Верхньому Коропці («Лагуна»), Чомонині, Горбку, Великій Доброні, Оріховиці («Шамбала»).  Флет-метод застосовується переважно на стоячих водоймах та каналах із невеликою течією. Дуже рідко на великих річках. Отож, не гайте часу – опановуйте новий флет-метод.

Ужгород.net

Читайте на ГК:Черги на кордонах Закарпаття: на ПП «Тиса» утворилась чимала «тягучка»
Читайте на ГК:Штормове попередження: на Закарпатті очікуються сильні дощі, грози, град
Читайте на ГК:Гороскоп на 15 серпня 2019 для всіх знаків Зодіаку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus