1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Школяр із Виноградова встановив точну дату народження видатного художника

27.05.2019 17:22 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Те, що Мала Академія Наук не лише дає можливість школярам долучитися до науково-дослідницької праці, але й робити справжні відкриття, засвідчують представлені роботи слухачів МАН.

Скажімо, виноградівець Олександр Шепа встановив важливі факти щодо біографії відомого закарпатського живописця Антона Шепи. Зокрема, зняв питання про день народження художника, оскільки досі Вікіпедія подає дві дати, по-друге спростував деякі версії з біографії художника, дав підтвердження іншим. Для цього Олександр Шепа їздив на Мукачівщину, спілкувався з родиною, зокрема племінницею Терезією Порохнавець. У ході дослідження Олександр знайшов прямі підтвердження власної родинної приналежності до Антона Шепи, оскільки досі про це чув тільки на рівні припущень. Такий результат за зізнанням дослідника став можливим завдяки підтримці  наукового керівника Людмили Боднарюк.

Це тільки один із багатьох епізодів у роботі Виноградівської МАН, яка проводила минулого тижня підсумковий форум. Серед слухачів МАН серйозні першовідкривачі, їх роботи і прізвища знають далеко за межами Виноградова, один з переможців був запрошений у США на міжнародний форум переможців.

 

До слова про Антона Шепу з Вікіпедії:

Народився 28 (в більшості інтернет-джерел зустрічається дата 17) квітня 1928 року в Підгорянах (частина Мукачева).  У 1954 році закінчив Інститут прикладного мистецтва у Львові. Від 1954 року в Ужгороді працював паралельно в галузі монументального і станкового живопису, поєднуючи роботу з викладанням живопису в Ужгородському училищі прикладного мистецтва.

      1957 року дебютував одночасно на республіканській (Київ), всесоюзній (Москва), міжнародній (Москва) виставках творів молодих художників до VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві.

       Як монументаліст, оздоблював різні громадські будівлі. У 1968 році в ресторані «Лісова пісня» біля Буштина Антон Шепа виконує свій шедевр «Карпатська легенда» у техніці малювання по керамзитовій штукатурці (витвір не зберігся). На початку 1960-х років Шепа одружується, а в 1970-му році виїжджає до Києва. Антон Шепа помер 4 липня 2014 року, а його картини розійшлися по музеях і приватних збірках. Антон Шепа - Заслужений художник України, був удостойнений премії імені своїх улюблених наставників Й.Бокшая та А.Ерделі.

Олег Добош

Виноградів

Читайте на ГК:Вийшов друком журнал "8 родзинок міста Виноградів" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Підприємство Новітекс у Виноградові закривається на карантин (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Телефонні шахраї «торгують» лісом на Закарпатті
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська