1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Закарпатті не вистачає донорів крові (ВІДЕО)

24.05.2019 13:50 0 Суспільство

Щоб забезпечити лікарні потрібною кількістю крові, бригада медиків з обласної станції переливання крові виїздить у села.

Перш за все потенційний донор проходить консультацію в лікаря-терапевта, далі реєстрацію та визначення групи крові,  резус-фактора  та  рівня гемоглобіну, повідомив Сіріус.

Щоб підживитись перед процедурою – солодкий чай та булочка.  У тих, хто вперше здає кров, беруть до 370-ти грамів. Кров відразу поміщують у спеціальні контейнери й доправляють до обласної станції. Перед вливанням  пацієнту донорської крові, її обов’язково перевірять на наявність вірусів.

Найчастіше, каже лікар, переливання потребують ургентні хворі та породіллі,  найрідкісніша кров з негативним резус-фактором, тож її нестача найвідчутніша. Сьогодні у Ракошині вдалося зібрати  двадцять літрів крові.

Загалом, сьогодні донорами стали 40 людей. Долучилися й медики, два десятки  медпрацівників з Червоного Хреста та Ракошинської амбулаторії здають кров, бо як ніхто знають наскільки  це важливо.

Уся кров, що пройде перевірку, може зберігатися в холодильниках 42 доби – і за цей час, переконані лікарі, допоможе врятувати не одне життя.

Нагадаємо, тіло хлопчика, який впав у воду на Закарпатті, знайшли.

Читайте на ГК:Ужгородців застерегли не виходити у ці дні із собаками на берег річки
Читайте на ГК:У 23 ужгородців діагностовано COVID-19
Читайте на ГК:Трійка злодіїв - мисливців за елітним спиртним "поґаздували" у крамниці Ужгорода
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська