1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатці і бізнес на полуниці: чому Атілла розлучається з Альбою?

15.05.2019 11:47 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Раніше за один сезон можна було заробити гроші на власний на будинок. Однак ситуація змінюється.

Раніше за один сезон можна було заробити гроші на власний на будинок. Однак ситуація змінюється.

Попри негоду, попри несприятливі умови, і як наслідок втрату 30% урожаю споживчий ринок буде заповнений закарпатською полуницею. 

Ягідні площі з кожним роком розширюються все більше, вони появляються практично у всіх селах, які раніше не вирощували цю культуру. На думку агронома-консультанта Василя Яцканича ця площа за останні роки зросла відсотків на 50% і може сягати до 4 тисяч гектарів. Тож навіть за цьогорічних несприятливих умов дефіциту ягід не буде. Якщо перші плоди коштували 150 гривень, то за прогнозами експертів у найбільш масовий період ягоду купуватимуть по 20 гривень за кілограм.

Такі перспективи влаштовують багатьох, але не всіх. Виноградівець Аттіла Собод саме напередодні збирання врожаю вирішив продати 1.3 гектара плантації за 90 тисяч гривень. Один з найпопулірніших італійський сорт Альба саме зараз починає доспівати на його ділянці. Для тих, хто може мати серйозні наміри щодо Альби, пропозиція дуже вигідна, каже Аттіла. Адже у розпорядженні власника буде 16-17 тонн урожаю. Продавши його оптовикам, можна одержати чистий прибуток на суму щонайменше 200 тисяч гривень.

Читайте на ГК:На Виноградівщині стався порив на водопроводі: які вулиці залишаться без води (ПЕРЕЛІК)
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть світло: де не буде електроенергії понад 7 годин
Читайте на ГК:"Пальмова лихоманка" на Закарпатті: екзотичні дерева в Ужгороді виявились не першими в області (ФОТО)

Своє рішення продати ягоди Атілла пояснює тим, що фізично не може впоратися з усіма бізнесовими справами. Він займається паралельно й бджолами, а це на даний момент більш вигідна річ, ніж вирощування полуниці. У його пасіці 60 сімей, робота займає багато часу. А крім того він працює над ще одним проектом, пов'язаним з вирощуванням лісу і для цього здобуває відповіду освіту у вищому начальному закладі.

Полуниця є і буде прибутковою справою, каже Аттіла, але не настільки, як це було кілька років тому, коли він починав. Тоді збирач ягід одержував 10 гривень за годину, а здати урожай можна було так само за 20-50 гривень. За один сезон, умовно кажучи, можна було заробити гроші на власний будинок. Зараз година працівника обходжиться у 35 гривень, а оптовики уже хочуть купити ягоди по 30 гривень. Не кажучи вже про те, що якісних збирачів знайти все важче - всі поспішають за кордон.

При всіх труднощах, каже Аттіла Собод, ягідний бізнес в Україні має перспективи. Але для цього має запрацювати переробка й заморозка плодів, має бути взаємокоординація фермерів і підтримка з боку держави.

Василь Горват

Нагадаємо, що на прилавках в Закарпатті вже продають черешню.

Читайте на ГК:Виноградівщина пишається: юна закарпатка стала срібною чемпіонкою Європи з Джиу Джитсу (ФОТО)
Читайте на ГК:Відключення електроенергії на Закарпатті: де не буде світла понад 8 годин
Читайте на ГК:На Виноградівщині ліквідували мастабну пожежу: відомі подробиці "палаючого" інциденту (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська