1. Новини Закарпаття
  2. >

Канада запланувала нові проекти в підтримку України

14.05.2019 19:35 Суспільство

Канадські фахівці продовжують навчання українських військових і поліцейських. Також заплановані нові програми в оборонній промисловості.

Посол Канади в Україні Роман Ващук заявив, що Канада не тільки продовжить, але й посилить підтримку України. Зокрема, планується посилення поліцейської місії. Про це Ващук розповів в інтерв'ю Європейській правді, яке було опубліковано у вівторок, 14 травня.

"Зараз ті програми, які ми підтримуємо, вже довели свою ефективність. Це було навчання військових, це реформа поліції, яка тепер, після реформи патрульної поліції, перейшла до більш складних матерій - кримінальної поліції, інших підрозділів", - сказав Ващук. 

За словами Ващука, Канада подвоює поліцейську місію з 20 до 45 канадських поліцейських, щоб працювати саме в цьому напрямку. Це - єдина канадська поліцейська місія у світі. Крім того, в виборчий період в Україні були двоє фахівців кіберполіції, які працювали з Національною поліцією і СБУ в питаннях кібербезпеки виборчої системи та інших кіберсистем України. 

Ващук також нагадав, що на початку квітня в Одесу заходив канадський військовий корабель.

"Ми дійсно шукаємо практичні і видимі способи, як можна показати свою підтримку Україні. Тому є узгоджена місія, яка включає регулярний захід в українські порти кораблів НАТО, в тому числі, канадських", - сказав він. 

За словами посла, йде виробниче співробітництво у сфері оборонної промисловості між канадськими та українськими компаніями. Є також проект, який є спадкоємцем невдалого українського космічного проекту в Бразилії - космодром Алькантара. 

"Тепер канадські інвестори працюють над будівництвом космодрому у східній Канаді для ракет виробництва Південмашу", - сказав посол, зазначивши, що будівництво інфраструктури за цим проектом може початися вже в поточному році.

Нагадаємо, що кожен регіон України матиме власну ціну на газ для населення.

Читайте на ГК:"Зовсім не ті цифри": в Україні в 2020 році не буде обіцяного підвищення пенсій та соцвиплат
Читайте на ГК:В Україні продовжу зменшуватись кількість населення: кількість нижча за позначку в 42 млн
Читайте на ГК:У Києві затримали чоловіка, який хотів підірвати міст Метро
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка