1. Новини Закарпаття
  2. >

Як у світі відзначають День матері - традиції та історія

12.05.2019 23:35 Суспільство

День матері є перехідним святом, що відзначається у травні. Частина країн святкують цей день у березні.

В Україні вже протягом десяти років святкують День матері. Свято перехідне, і відзначається у другу неділю травня, зокрема, в Україні, Естонії, США, на Мальті, Кіпрі, в Данії, Фінляндії, Німеччині, Італії, Туреччині, Австралії, Японії, Бельгії, Бразилії. При цьому ряд країн відзначають це свято 21 березня - у день весняного рівнодення.

В Україні святкування Дня матері у другу неділю травня встановлено указом президента в 1999 році. У 2019 році День матері в Україні припадає на 12 травня. 

Історія і традиції

Дня матері Шанування жінки як матері має багатовікову історію.

Але сучасне свято у травні починає свою історію з американки Анни Джарвіс із Філадельфії, яка в 1907 році виступила з ініціативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір. Американка написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. Через три роки штат Вірджинія першим визнав День матері офіційним святом.

У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. У деяких країнах є певні традиції, пов'язані саме із цим святом. Так, у США й Австралії в цей день до одягу кріплять квітку гвоздики. Червона рослина означає, що мати цієї людини жива, а білими квітами вшановують пам'ять померлих батьків. 

В Україні святкування Дня матері практично не відрізняється від дня 8 березня. У цей день прийнято вітати і дякувати своїм матерям, дарувати їм подарунки, збиратися родиною.

Читайте на ГК:Голі туристи скупалися в каналі у Венеції і заплатили 3000 євро
Читайте на ГК:Індійцеві видалили з голови 10-сантиметровий ріг (ФОТО)
Читайте на ГК:В Японії запустили рейсовий автобус без водія
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка