1. Новини Закарпаття
  2. >

У Німеччині критикують супермаркет за рекламний відеоролик до Дня матері (ВІДЕО)

12.05.2019 14:02 0 Суспільство

Борці за права чоловіків розкритикували новий рекламний відеоролик супермаркету Edeka з привітанням до Дня матері. Феміністки також мають до нього претензії.

Німецький супермаркет Edeka наразився на шквал критики користувачів соціальних і традиційних медіа після публікації рекламного ролика до Дня матері, - передає DW.

Рекламне відео компанії називається "Ми дякуємо!" У ньому на чорно-білих кадрах демонструється незграбність батьків у різних ситуаціях із дітьми. Сцени, де, наприклад, батько засинає, читаючи синові казку на ніч, або влучає м'ячем в обличчя доньки, вибивши їй зуби, супроводжуються читанням тексту дитячими голосами:

"Дякую тобі. Дякую за те, що ти завжди поруч. Ти дбаєш про мене. Відчуваєш, коли настає потрібна мить. Тобі я завжди можу все розповісти. А ти завжди мене вислухаєш. Ти - взірець для мене, у будь-яку мить підтримаєш мене, чим можеш. Дякую тобі за красу. І за чуттєвість."

Завершується ролик фінальною фразою "Мамо, дякую тобі, що ти не тато" та кадрами із люблячою матір'ю, яка демонструє турботу до доньки у той час як батько наминає щось схоже на чіпси.

Гендерні кліше

Рекламний ролик розкритикували за підтримку старих гендерних кліше: показ чоловіків безнадійно незграбними, а жінок - дбайливими та по-материнському ласкавими.

Багато користувачів соцмережі Twitter очікувано засудили зображення чоловіків у такому образі. Наприклад, користувач Freylis написав, що "це був найогидніший, найбільш чоловіконенависницький відеоролік, який я коли-небудь бачив", а користувач NassinMoruk зазначив, що "якщо б хтось висміяв матерів у такому масштабі, то вереск (феміністок) був би величезний."

Але вихваляння образу турботливої, люблячої матері також зазнало критики.

Феміністська відповідь

Дослідниця гендерних проблем Стіві Шмідель (Stevie Schmiedel) розказала журналові Der Spiegel, що ролик був "ляпасом по обличчю всіх емансипованих жінок". Шмідель також є засновницею німецької гілки лобістської феміністичної організації Pinkstinks, що проводить кампанії проти сексизму в рекламі.

"Ми повинні заохочувати матерів у Німеччині інколи відступати на крок та більше довіряти батькам. Замість цього, жінок і досі часто змушують думати, що вони є більш компетентними у батьківстві, що без них удома пануватиме безлад. І коли вони ідуть на роботу працювати по вісім годин на день, то почуваються поганими матерями, - зазначила Шмідель. - Можливо, рекламодавці справді думали, що роблять щось добре для жінок у День матері. Але все пішло не так. Ця реклама є псевдо-прогресивною. Вона розділяє та посилює боротьбу між чоловіками та жінками. Зіпсований подарунок до Дня матері."

Попри те, що Німеччина постає прогресивною на міжнародному рівні, у країні переважно зберігаються традиційні гендерні ролі, коли чоловіки вважаються годувальниками родини, беруть менше відпусток для догляду за дитиною, та навіть висміюються за намагання перебрати на себе більше домашніх обов'язків.

Відеоролик вже набрав більше 1,5 мільйона переглядів на Youtube. Представники Edeka зазначили в розмові з агентством новин dpa, що вони "хотіли зобразити батьків не у поганому світлі, а у дещо перебільшеному та гумористичному образі, та сказати "дякую" всім матерям у День матері".

Нагадаємо, що цікавого буде в Ужгороді у Міжнародний день музеїв.

Читайте на ГК:У США ентузіасти готуються до штурму Зони 51 (НАЖИВО)
Читайте на ГК:Ці світлини — нагадування, що нам частіше треба відривати погляд від екранів (+ФОТО)
Читайте на ГК:У жінки посиніла кров після прийому таблеток
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка