1. Новини Закарпаття
  2. >

Майже 200 країн уклали глобальний пакт з боротьби з пластиковим сміттям

12.05.2019 13:14 Суспільство

Країни Євросоюзу не зможуть експортувати забруднені пластикові відходи в Азію та Африку. Пакт 187 країн є обов'язковим до виконання.

Міністр довкілля та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце привітала прийняття глобального пакту з боротьби з пластиковим сміттям, який ввечері п'ятниці, 10 травня, підписали 187 країн. Ця угода показує, що світове товариство здатне ухвалювати спільні дії у сфері захисту навколишнього середовища, зазначила у суботу, 11 травня, міністр. Про це пише DW.

"Жорсткість правил експорту, передбачені в Базельській конвенції (1989 року - Ред.), є великим прогресом і дієвим заходом проти дедалі більшого обсягу сміття в морях", - підкреслила вона.

Шульце зазначила, що пакт передбачає можливість заборони експорту забруднених і проблематичних пластикових відходів з ЄС в Азію та Африку. За словами міністра, Німеччина та інші європейські країни несуть відповідальність за сортування та переробку своїх пластикових відходів, і за допомогою нових правил влада ФРН зможе запобігати їхньому потраплянню в моря.

Увечері 10 травня близько 1400 представників 187 країн світу ухвалили в Женеві угоду, що регулює глобальний експорт пластикового сміття. Документ був затверджений за підсумками консультацій, що тривали 12 днів і є доповненням до прийнятої в 1989 році Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів. Пакт не підписав найбільший у світі експортер пластикових відходів - Сполучені Штати.

Документ забезпечує можливість для країн, що розвиваються, відхиляти ввезення на їхню територію сміття з інших країн. Угода є обов'язковою для виконання, зазначив виконавчий секретар Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Рольф Пайєт.

За даними ООН, у світовому океані зараз перебуває вже понад 100 мільйонів тонн пластикових відходів. При цьому щороку їхня кількість збільшується ще на приблизно вісім мільйонів тонн, повідомили присутні на конференції експерти.

Низка країн, зокрема, США і Канада, вже багато років вивозять пластикове сміття в азійські країни, стверджуючи, що його там належним чином переробляють.

"При цьому велика частина забруднених змішаних відходів не може бути перероблена і вивозиться на звалища, спалюється або знаходить шлях в океани", - заявила експерт екологічної організації IPEN Сара Броше.

Нагадаємо, що в сусідній із Закарпаттям Румунії утворилося "цунамі" зі сміття.

Читайте на ГК:Вчені: Лондон, Нью-Йорк та Шанхай під загрозою затоплення до 2100 року
Читайте на ГК:Марго Роббі зняли на пляжі під час стрибка у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:У Єгипті виявили стародавню гігантську фортецю
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus