1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні змінено норми будівництва доріг

10.05.2019 18:52 Суспільство

Влада підвищила вимоги до якості асфальту при будівництві автомагістралей. Спеціальні технології підвищать щільність і рівність покриття.

Влада підвищила вимоги до якості асфальту при будівництві автомагістралей. Спеціальні технології підвищать щільність і рівність покриття.

У процесі оновлення державних будівельних норм з проектування доріг вводиться обов'язкове використання перевантажувачів асфальтобетонних сумішей при будівництві міжнародних доріг першої категорії. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Faсebook. 

Використання перевантажувачів буде обов'язковим при будівництві, реконструкції і капремонту міжнародних доріг першої категорії, проте їх застосування доцільне й на інших дорогах. 

Зміни, розроблені держпідприємством "ДерждорНДІ", внесені в ДБН В.2.3-4-2015 "Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво". Вони вже затверджені і незабаром будуть опубліковані. 

"Сегрегація в дорожньому будівництві - дуже негативне явище, яке знижує якість наших доріг. Це коли при неправильному укладанні асфальтобетонного покриття його частки розподіляються нерівномірно, порушуються пропорції каменю, бітуму та повітря. Це може скоротити термін служби такого покриття до 50%, стати причиною появи тріщин, вибоїн і викришування", - зазначив заступник міністра. 

"Ми прописали в ДБН використання спеціальних перевантажувачів при укладанні доріг. Вони забезпечать додаткове перемішування АБС-суміші перед укладанням. Це вирівняє її температуру і склад, підвищить щільність і рівність покриття", - додав Парцхаладзе. 

За словами чиновника, використання перевантажувачів дозволить збільшити термін служби покриття, скоротити появи вибоїн і тріщин та поліпшити якість доріг загалом на 30%.

Нагадаємо, що будівництво нового аеропорту у Мукачеві обійдеться в 2-3 млрд гривень.

Читайте на ГК:“Шумахер” із Західної України втопив автомобіль у "великій воді" (+ВІДЕО)
Читайте на ГК:Сійярто назвав умови, за яких може бути розблоковано проведення засідання НАТО-Україна
Читайте на ГК:Українська селебріті показала неймовірну фігуру в сітчастому купальнику (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська