1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Перечинська ОТГ працює над планом покращення сталої мобільності в громаді

26.04.2019 14:12 Суспільство

У Львівському ЦРМС відбувся другий тренінг «Підтримка та розвиток сталої мобільності в об’єднаних територіальних громадах», який проходить за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Участь у ньому беруть 30 ОТГ України, серед яких і представник Закарпаття – Перечинська ОТГ.

Метою проекту є підтримка та розвиток сталої мобільності, а очікуваними результатами – якісні документи у сфері мобільності, які громади зможуть успішно реалізовувати за рахунок власних та залучених коштів.

Учасники тренінгу представили свої домашні завдання, отримані за підсумками першого тренінгу. На основі складеного списку проблем, проведених зустрічей з стейкхолдерами, обговорення проблеми у сфері сталої мобільності учасники мали скласти карту громади, представити свою ОТГ та описати основні проблеми в сфері мобільності, з якою стикаються мешканці громади.

Звичайно ж, проблеми зі сталою мобільністю мають всі громади-учасники проекту. Цим питанням особливо в країні ніколи не переймалися, тож вони лише накопичувалися. Це й відсутність доріг, тротуарів, велодоріжок, і проблеми із транспортними перевезеннями, добиранням до роботи, шкіл, садків, лікарень, відсутність транспорту для людей з особливими потребами – людей з інвалідністю чи осіб похилого віку тощо.

Що стосується Перечинської ОТГ, то тут, як розповідає Юдіта Курилич, головний спеціаліст з питань прогнозування та економічного аналізу доходів Перечинської ОТГ, яка представляла громаду на тренінгу, хотіли б об’єднати в один проект безпеку громадян, підвищення мобільності та розвиток туризму. На перший погляд це різні галузі, однак їх дійсно цілком реально поєднати. По-перше, через ОТГ проходить дорога з-за кордону та з Ужгороду до туристичних об’єктів Перечинщини, по-друге, тут хочуть активно розвивати велотуризм, розробляти маршрути і налагоджувати відповідну інфраструктуру, яка в майбутньому стане в нагоді й мешканцям, що користуються велосипедами у власних потребах. Ще один виклик для громади – налагодження автобусного сполучення, яке б дозволяло туристам добиратися до туристичних об’єктів, не винаймаючи окремий транспорт. А паралельно таким сполученням користувалися б і мешканці. 

Думають в громаді й над іншими вдосконаленнями сталої мобільності в громаді. Як, до прикладу, придбання соціального таксі, яке б при потребі обслуговувало мешканців, які мають труднощі з самостійним пересуванням. 

Звичайно, поки що це лише на рівні ідей і як саме будуть покращувати сталу мобільність Перечинської ОТГ, стане відомо лише по завершенні навчального проекту та розробці стратегії розвитку мобільності. 

Наразі ж учасники тренінгу пройшли практичні заняття, отримали нове домашнє завдання та готуються до наступного етапу навчання, інформує Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Нагадаємо, закарпатські поліцейські швидко розшукали краянина, який викрав автомобільний акумулятор

Читайте на ГК:Перечин запрошує на триденне святкування Дня міста (ПРОГРАМА)
Читайте на ГК:У Перечині підростаюче покоління — без жодних гальм (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Перечинщині чоловік втратив будинок у пожежі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus